SonTakip

PS Plus abone rekoru kırdı! İşte son rakamlar

PS Plus abone sayısı, her ne kadar Sony’nin diğer ücretsiz oyun aboneliği programları nedeniyle üşüş yaşasa da Temmuz 2021 itibarı ile …

PS Plus abone rekoru kırdı! İşte son rakamlar

PS Plus abone sayısı, her ne kadar Sony’nin diğer ücretsiz oyun aboneliği programları nedeniyle üşüş yaşasa da Temmuz 2021 itibarı ile toparlanmaya başladı. Abone sayısı, şirket için kilometre taşı sayılabilecek 50 milyon abone sayısına yaklaştı.

Analistler, Xbox Game Pass platformunun an itibarı ile yaklaşık 30 milyon abonesi olduğunu tahmin ediyor. Rakebete yeni bir boyut kazandıran PS Plus, Game Pass’ten 27 milyon daha fazla aboneye sahip.

PS Plus abone sayısı 50 milyona yaklaştı

Toplamda 47,2 milyon aboneye sahip olan Sony, kilometre taşı olan 50 milyon abone barajına yaklaştı. Birden fazla abonelik hizmetine sahip olan PlayStation, her ne kadar PS Plus platformunun gelişimini yavaşlatsa da popüler platform rekor kırmaya devam ediyor.

Pandemi sürecinin öngörülemeyen etkileri göz önünde bulundurulduğunda PS Plus abonelerinin artış hızını kestirmek zor. Ancak analistler, 2022 yılının ikinci yarısında şirketin 50 milyon abone barajını geçeceğini tahmin ediyor.

Ocak-Mart 2020 döneminde 45,9 milyon abone ile rekor kıran PS Plus, pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte hızla ivme kazandı. Bazı analistler, 50 milyon barajına ulaşmadan abone sayısında duraklama görülebileceğini belirtiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası