SonTakip

Twitter’ın yeni özelliği, sizi ‘belalı’ takipçilerinizden uzaklaştıracak!

Mutlaka başınıza gelmiştir: Twitter hesabınızda sizi takip eden fakat hoşlanmadığınız, kalbini kırmamak için engellemek de istemediğiniz …

Twitter’ın yeni özelliği, sizi ‘belalı’ takipçilerinizden uzaklaştıracak!

Mutlaka başınıza gelmiştir: Twitter hesabınızda sizi takip eden fakat hoşlanmadığınız, kalbini kırmamak için engellemek de istemediğiniz kimseler olmuştur. Bu kişilerin hesaplarını bir defa engelleyip sonradan engeli kaldırdığınızda, takipçiler listenizden çıkarmış oluyorsunuz. Profiliniz ve tweetleriniz gizliyse doğal olarak size artık ulaşamıyorlar ve paylaşımlarınızı göremiyorlar.

Söz konusu birkaç kişi olduğunda, engelleyip ardından engeli kaldırmak uğraştırıcı bir süreç değil. Ancak yüzlerce kişiyi çıkarmak istediğinizi varsayarsak, bayağı yoğun bir mesai harcamanız gerekecek. Bu problemin farkında olan Twitter, süreci kolaylaştıracak bir özellik geliştirmeye başladı.

Twitter, “takipçiyi kaldır” özelliğini tanıttı

Popüler sosyal medya platformu, geliştirdiği yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. Buna göre, artık bir kişiyi hesabınızdan çıkarmak için önce engelleyip sonra engelini kaldırmak gibi karmaşık süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmayacak. “Takipçiyi kaldır” işlevi sayesinde ilgili kişiyi tek tuşla hesabınızdan uzaklaştırabileceksiniz.

Hatırlatmak gerekirse, bu özelliğin aynısı Instagram’da uzun süredir var. Yeni güncellemeyle birlikte Twitter’a da nihayet eklenmiş olacak.

Twitter profilinizden bir takipçiyi kaldırmak için;

  • Öncelikle hesabınızdaki “Takipçiler” bölümünü açın.
  • Seçtiğiniz kişinin yanındaki üç nokta simgesine tıklayın.
  • Ardından açılan menüdeki “Takipçiyi kaldır” seçeneğini seçin.

Twitter’ın açıklamasına göre, yeni özellik şimdilik yalnızca web sürümünde test ediliyor. İlerleyen günlerde Android ve iOS platformlarını kapsayan geniş bir mobil testinin de kullanıma açılması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası