SonTakip

Clubhouse davetiye dönemini sonlandırdı! Peki nasıl kayıt olunur?

Pandemi döneminde sohbet uygulamalarına artan talep nedeniyle yıldızı parlayan Clubhouse için kayıt olma sistemi değişti. Şimdiye kadar hesap …

Clubhouse davetiye dönemini sonlandırdı! Peki nasıl kayıt olunur?

Pandemi döneminde sohbet uygulamalarına artan talep nedeniyle yıldızı parlayan Clubhouse için kayıt olma sistemi değişti. Şimdiye kadar hesap oluşturmak için, halihazırda üyeliği olan kişilerin yardımı gerekiyordu. Herhangi bir kullanıcı tarafından telefon numaranıza gönderilen davetiye sayesinde Clubhouse ağına giriş yapabiliyordunuz.

Uygulamayı bu hafta bütün Android ve iOS kullanıcılarının erişimine açan Clubhouse yetkilileri, kayıt olma aşamasında değişikliğe gittiklerini duyurdu. Her hafta kademeli olarak üyeler ekleyeceklerini belirtti. Peki Clubhouse nasıl kayıt olunur? Haberimizde anlattık.

Clubhouse uygulamasına kayıt olma

Clubhouse yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, kullanıcılar sosyal ağa katılmak için başvuru yapacaklar. Davetiye sistemi kalkmış olsa da, uygulama hala rakipleri gibi tamamen açık değil. Güncel olarak 10 milyon kişinin başvurusunu değerlendirdiklerini belirten şirket, bunları aşamalı olarak onaylayacağını söyledi. Onay sürecinin Çarşamba günleri olacağını belirten Clubhouse, bu sayede her hafta yeni yüzler ekleyerek platformu genişleteceklerini ifade etti.

Uzun süredir devam eden iOS ve Android beta aşamasının da nihayet sona erdiği açıklandı. Logo tarafında da değişikliğe giden Clubhouse ekibi uygulamanın yeni yüzü olarak rapçi 21 Savage’nin menajeri Justin “Meezy” Williams’ı seçti.

Clubhose kayıt olma aşamaları:

  • App Store veya Google Play Store’dan uygulamayı telefonunuza yükleyin.
  • Telefon numaranızı yazın ve sonrasında gelen kodu istenen yere girin.
  • Hesabınız beklemeye alınacak ve sıranız geldiğinde onaylanacaktır.

Clubhouse, Backchannel ile mesajlaşma devrini başlattı

Geçtiğimiz günlerde Clubhouse hem iOS hem de Android‘deki için Backchannel dönemini başlattı. Bu özellik, sıradan bir sesli iletişim uygulaması olan Clubhouse’a mesajlaşma desteği kazandırdı. Kullanıcılar birbirleriyle metin tabanlı sohbetler edebilecekler. Ancak şimdilik fotoğraf ve video gönderimi desteklenmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası