Twitter’ın video kalitesiyle alakalı sevindiren gelişme!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, sunduğu kötü video kalitesiyle kullanıcılarının eleştirisine maruz kalıyordu. Bunun üzerine şirket …

Twitter’ın video kalitesiyle alakalı sevindiren gelişme!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, sunduğu kötü video kalitesiyle kullanıcılarının eleştirisine maruz kalıyordu. Bunun üzerine şirket durumu tersine çevirmeye başladı. Videolardaki pikselli görünümü azaltma yoluna gitti. Bu sayede film fragmanlarını, video oyunu tanıtımlarını ve daha fazlasını iyi bir kaliteyle vermek için yeni bir düzenleme duyurdu.

Twitter bünyesindeki video kalitesi paylaşımların azalmasına yol açıyor

Birtakım videolar Twitter bünyesinde iyi bir kaliteye sahip oluyor. Ancak bazıları da içeriğin ortamına bağlı olarak pikselleşme sorununa maruz kalıyor. Bu da sosyal medya platformunda projelerin, fragmanların ve çeşitli videoların paylaşılmasının azalmasına yol açtı

Şirket konuyla alakalı paylaşımında, “Bugünden itibaren Twitter‘a yüklediğiniz videolar daha iyi bir izleme deneyimi sunmak için daha az pikselli bir görüntüye sahip oluyor.” dedi. Sosyal medya platformu değişiklik hakkında pek fazla açıklama yapmadı.

Videolar eskiye göre daha net

Sosyal medya platformu duyuru ile birlikte bir video paylaştı. Burada pek kaliteler karşılaştırılmıyor olsa da bir ön fikir sunuyor. Kullanıcılar duyurudan sonra kaldıkları yerden çeşitli video klipler paylaşmaya devam etti. Bu noktada bakıldığında videoların eskisinden daha net göründüğü kanısına varıyoruz. Ancak yine de YouTube gibi platformların yanında pek iyi olduğu söylenemez.

Şirket bir haber kuruluşuna verdiği demeçte özelliğin şu an kullanımda olduğunu açıkladı. Böylece sosyal medya platformu üzerinden medya paylaşan kişiler seçenekten yararlanma imkanına sahip oldu.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası