SonTakip

Twitter’dan Alaattin Çakıcı’ya müdahale!

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı tehdit ve hakaret içerikli paylaşım, birkaç gündür Türkiye gündemindeki …

Twitter’dan Alaattin Çakıcı’ya müdahale!

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yaptığı tehdit ve hakaret içerikli paylaşım, birkaç gündür Türkiye gündemindeki konuların başında geliyor. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşıma sosyal medya platformlarında tepki gösterilirken, savcılığın olayla ilgili soruşturma başlattığı açıklanmıştı.

Twitter, Alaattin Çakıcı’nın paylaşımını sildi

Geçtiğimiz saatlerde Twitter’da olaya müdahale etti ve söz konusu açıklamanın yer aldığı tweet erişime kapatıldı. Görüntülemek isteyenler “Bu tweet, Twitter kurallarını ihlal etti” uyarısı ile karşı karşıya kalıyor.

Sosyal medya insanların görüşlerini özgürce dile getirebildiği platformlar olsa da, bu tarz paylaşımlara müdahale ile sosyal medyanın kötüye kullanımı ile mücadele ediliyor. Tweet’lere müdahale denildiğinde son dönemde akıllara ABD Başkanı Donald Trump geliyor.

Biden karşısında seçimi kaybeden ve görevi devretmeye hazırlanan Trump son dönemde başta koronavirüs olmak üzere yaptığı çeşitli açıklamalar ile Twitter’ın müdahale ettiği isimlerin başında geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası