SonTakip

Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor

Facebook, geçtiğimiz günlerde tarihin en büyük veri sızıntılarından biriyle gündeme geldi. Sosyal medya uygulamasındaki 533 milyon kullanıcının …

Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor

Facebook, geçtiğimiz günlerde tarihin en büyük veri sızıntılarından biriyle gündeme geldi. Sosyal medya uygulamasındaki 533 milyon kullanıcının verisi, bilgisayar korsanlarının eline geçti ve çalınan veriler, internette satışa çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre, sızıntının mağdurları arasında şirketin kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg de var.

Ünlü milyarderin bilgilerinin sızmasının ardından, ilginç bir detay dikkat çekti. Sosyal medya devi Facebook‘un CEO’su Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması olarak Signal kullanıyor.

Mark Zuckerberg, Signal’i tercih etti

CEO‘ya ait sızan bilgiler arasında, adresi telefon numarası ve doğum tarihi gibi çeşitli kişisel bilgiler yer alıyor. Oldukça kritik olan bu bilgiler, başka detayların da önünü açıyor. Örneğin Zuckerberg‘ün telefon numarasına ulaşıp kaydeden bir analist, ilginç bir detayı keşfetti. Mark Zuckerberg, özellikle güvenli olmasıyla öne çıkan mesajlaşma uygulaması Signal’i kullanıyor.

Hali hazırda Facebook’un CEO‘su olan Zuckerberg‘ün, bu uygulamayı kullanması oldukça şaşırtıcı. Çünkü Facebook, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger‘ın sahibi. Bu durum akıllara acaba Mark Zuckerberg, kendi uygulamalarına güvenmiyor mu? sorusunu getirdi.

Facebook, son dönemlerde özellikle WhatsApp ile gündeme gelmişti. Popüler mesajlaşma uygulaması, yeni kullanıcı sözleşmesi ile kullanıcıları rahatsız etmeyi başarmıştı. Ortaya çıkan bu bilginin ardından, şirkete yönelik eleştirilerin artması bekleniyor. Sosyal medya devinin, konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı ise merak konusu.

Olayla Twitter üzerinden dalga geçen Signal, ” 15 Mayıs tarihinde WhatsApp kullanıcı sözleşmesi zorunlu hale geliyor. Mark insanlara örnek olmak için ilk adımı attı.” açıklamasını yaptı.

Signal neden tercih ediliyor?

Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Signal, özellikle bir konuda öne çıkıyor. Kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından geliştirilen uygulama, uçtan uca şifreleme sayesinde kullanıcılarına daha güvenli bir deneyim vaat ediyor. Bu durum kullanıcıların WhatsApp ve Messenger‘ı bırakıp, Signal‘e yönelmesine neden oluyor. Mesajlaşma uygulaması, özellikle 2021 yılında WhatsApp kullanıcı sözleşmesinin gündem olması ve Elon Musk tarafından önerilmesinin ardından, altın günlerini yaşıyor. Signal, Google Play Store‘da, mesajlaşma uygulamaları kategorisinde ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası