SonTakip

Twitter’da kaos! Elon Musk, önüne gelen herkesi kovuyor

Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra radikal değişiklikler yapmak istediğini söylemişti. İlk olarak …

Twitter’da kaos! Elon Musk, önüne gelen herkesi kovuyor

Elon Musk, popüler sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra radikal değişiklikler yapmak istediğini söylemişti. İlk olarak yönetim kurulunda hızlı bir karar alan ve şirket yöneticilerini işten çıkaran Musk’ın, çalışanların yarısını kovmak istediği ifade ediliyor.

Elon Musk, 8 aylık hamile Twitter çalışanını bile kovdu

Bloomberg ve Reuters’ta yer alan yeni iddialar, Twitter’ın dünya çapındaki ofislerini harekete geçirdi. Twitter’ın yeni sahibi olan Elon Musk, şirket çalışanlarının yarısını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bu, kabaca 3700 kişinin kovulacağını gösteriyor. Hatta 8 aylık hamile olan bir çalışanın çoktan kovulduğu iddia edildi.

Sosyal medyada dolaşan birçok iddia, Twitter çalışanlarında işlerini kaybetme korkusu yarattı. Rachel Bonn isimli San Francisco ofisinde çalışan bir kadın, Twitter’dan kovulan arkadaşını örnek verdi. Paylaştığı tweette, “Geçen Perşembe günü, SF ofisinin son Twitter olduğu gündü. 8 aylık hamile ve 9 aylık bir bebeği var” dedi.

Twitter’ın Avrupa ofislerindeki yöneticilerin bu durumdan haberdar olmaması ise daha ilginç duruyor. Şirketin Fransa Müdürü Damien Viel, çalışanlara gönderdiği mektupta “yapılan tüm işlerden gurur duyulması gerektiğini” söyledi.

Elon Musk’ın Twitter maliyetlerini düşürmeye yönelik büyük bir baskısı bulunuyor. Hatta mavi tik için aylık 8 dolarlık bir ödeme isteyen Musk, “şirket faturalarına” dikkat çekti. Musk, ofise geldiği ilk gün Twitter CEO’su Parag Agrawal ve şirketin yönetim ekibini işten çıkardı.

Bloomberg ayrıca Musk’ın şirketin mevcut uzaktan çalışma politikasını değiştireceğini bildirdi. Halihazırda istediği yerden çalışan kişilerin ofise gelmesi ve rapor vermesi isteneceği dile getirildi. Yine de tüm bu iddiaların doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası