SonTakip

Twitter çöktü mü? Erişim sağlanamıyor

Twitter çöktü mü? Son saatlerde internette en çok aranan arama sonuçlarından biri oldu. Gece saat 00.15 gibi başlayan çökme problemi hala devam …

Twitter çöktü mü? Erişim sağlanamıyor

Twitter çöktü mü? Son saatlerde internette en çok aranan arama sonuçlarından biri oldu. Gece saat 00.15 gibi başlayan çökme problemi hala devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter, dünya genelinde bir erişim sorunu ile karşı karşı karşıya.

Twitter çöktü mü? Uzun süreli erişim sorunu

Twitter erişim sorunu genelde kısa sürede sona ermesine karşın, bu gece karşılaşılan twitter çökme sorunu çok daha uzun süredir devam ediyor. Türkiye dışında ABD, Japonya ve özellikle Batı Avrupa’da yaşanan erişim sorunu nedeniyle Twiiter ana ekranı yüklenmiyordu.

Ana ekrana ulaşıp yenilemeye kalkan kullanıcılar, saat 02.17 itibariyle yeniden ana ekrana ulaşmaya başladı. Ancak Downdedector üzerinden halen Twitter için erişim engeli devam ettiği görülüyor.

Türkiye üzerinde sorun çözülmüş gibi görünse de, Twitter özellikle ABD, Avrupa ve Japonya’yı etkileyen bu sorunu çözmeye çalışıyor. Sosyal medyada ise kullanıcılar, “Twitter çöktü mü?” diyerek, yaşadıkları sorunları paylaşıyorlar.

Google üzerinde yapılan aramalarda ise kullanıcılar, sorunun kaynağı ile ilişkili bir bilgiye ulaşamıyor. Twitter ise sorunun kaynağını araştırmaya devam ettiğini açıkladı. Sosyal medya platformu bu uzun süreli kesinti sonrası şu an için erişim sorunu için bir internet tabanlı saldırı izine rastlanmadığını açıkladı. Şu an için Twitter halen, çökme sorunu üzerinde çalışmaya ve batı ülkelerine erişim sorununu çözmeye çalışıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası