Twitter, saldırgan tavırları ‘Safety Mode’ ile önleyecek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketleri nefret söylemlerini azaltmak için yapay zeka destekli …

Twitter, saldırgan tavırları ‘Safety Mode’ ile önleyecek

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketleri nefret söylemlerini azaltmak için yapay zeka destekli sistemler oluşturmaya başladı.

Twitter, Safety Mode özelliği ile kullanıcıların saldırgan tavırlardan kaçınmasını sağlayacağını açıkladı.

Twitter, nefret söylemlerini azaltacak: Safety Mode özelliği

Geçtiğimiz günlerde Erzurum oyunu ile ilgili yaşananlar nedeniyle sosyal medya ikiye bölündü. Bazı kullanıcılar Twitch yayıncılarının yaptığı yorumları nefret söylemi olarak nitelendirirken, bazı kullanıcılar ise yapılan yorumların yerinde olduğunu savundu. Ayrıca birçok kullanıcı Twitter üzerinden oyun yapımcısı ile ilgili saldırgan tavır sergiledi.

Twitter, yapay zeka destekli yeni özellik sayesinde troll olarak adlandırılan kullanıcıları engelleyecek. Ancak bazı analistler, sistemin mükemmel çalışması gerektiğini, aksi takdirde birçok kullanıcının bu özellik sebebiyle mağdur olabileceğini savunuyor.

Safety Mode’u yaklaşık 1 yıldır test eden Twitter, kullanıcılara sunmak için hazırlıklarını tamamladı. Geliştirilen özellik sayesinde taciz ve spam içerik oluşturan kullanıcılar, otomatik olarak tespit edilerek 7 gün boyunca kısıtlı erişime sahip olacak.

YouTube benzeri ücretli abonelik sistemini tanıtan Twitter, yeni özellikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası