SonTakip

Twitter beklenen özelliği ilk kez gösterdi!

Twitter, uzun zamandır beklenen özelliğini ilk kez kanlı canlı gösterdi. NFT entegrasyonunu bir süredir geliştiren platform, kullanıcılarına …

Twitter beklenen özelliği ilk kez gösterdi!

Twitter, uzun zamandır beklenen özelliğini ilk kez kanlı canlı gösterdi. NFT entegrasyonunu bir süredir geliştiren platform, kullanıcılarına müjdeli haberi yakında verebilir. Zira bir Twitter çalışanı yaptığı paylaşım ile özelliğin nasıl çalışacağını ilk kez gösterdi.

Dünyaca ünlü NFT platformu OpenSea ile ortaklaşa ilerleyecek çalışma sayesinde kullanıcılar, daha özgün profillere sahip olacak. Henüz tam çıkış tarihi belli olmayan özellik, şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

Twitter NFT entegrasyonuna kavuşuyor

Konu ile alakalı çalışmalar yürüten Mada Aflak, ilk denemeleri başarıyla gerçekleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda entegrasyon duyurusu yapan geliştirici, NFT topluluğunu memnun etmeyi başardı. Yaptığı son paylaşımla son durumu takipçileri ine gösterdi.

Basit bir çalışma prensibine sahip olacak özellik ile kullanıcılar kendilerine özgü bir profile sahip olacak. Artık hesap sahipleri, profil fotoğraflarını değiştirirken iki farklı seçenek ile karşılaşacak. Bu seçeneklerden biri kişileri, telefon hafızasına yönlendirirken, diğeri de NFT seçme imkanını sunacak. Ardından koleksiyonun olduğu platforma yapılan yönlendirme ile kullanıcılar, istedikleri eseri profil resmi haline getirebilecek.

Entegrasyon, profili ziyaret eden kişilere de sergi özelliği ekleyecek. Zira takip ettiğiniz kişilerin hangi koleksiyona sahip olduğunu görebileceksiniz.

Özellik her ne kadar önemli bir gelişme olarak dikkat çekse de, bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Yapılan yorumlar, Twitter‘ın güvenliği nasıl sağlayacağını sorgular nitelikte. Zira bu konuda açıklama yapmayan platform, şimdilik test aşamasını kullanıcılarına gösterdi. Bazı kişiler Ethereum ile basılan sahte eserlerin, dahil olmaması gerektiğini savunuyor. Ayrıca bu konuda yeni bir doğrulama sisteminin de gelmesi bekleniyor.

Doğrulanmış projelerin entegrasyon sürecinde daha sağlıklı olacağını savunan Twitter kullanıcıları, şimdilik şirketin yapacağı hamleleri takip edecek. Henüz tam çıkış tarihi açıklanmayan NFT özelliği, sosyal medya platformuna da farklı bir hava katacağa benziyor. Bazı kaynaklar, piyasanın daha da değerlenebileceğini iddia ediyor. Bakalım Twitter, NFT eserlerinin değerini arttırabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası