SonTakip

TikTok’a Japonya’dan da bir darbe geliyor!

TikTok bir süredir pek çok mobil uygulama araştırmasına göre dünyanın en popüler uygulaması oluyor. Rakamlar böyle diyor olsa da kullanıcı …

  TikTok’a Japonya’dan da bir darbe geliyor!

  TikTok bir süredir pek çok mobil uygulama araştırmasına göre dünyanın en popüler uygulaması oluyor. Rakamlar böyle diyor olsa da kullanıcı yorumları ve ülkelerin uygulamaya bakışı noktasında fikirler oldukça karmaşık. TikTok kaynaklı olumsuz bazı olaylar yaşanıyor. Bu sebeple bazı ülkeler TikTok yasakları ile gündeme geliyor.

  Uygulama veri ihlâli noktasında eleştiriliyor bu sebeple ilk yasaklar gelmeye başladı. İlk önemli yasakların da ülkeler bazında geldiğini söylemek mümkün.

  TikTok yasakları etki alanını genişletiyor

  Hindistan’da TikTok ve onlarca Çin merkezli uygulamanın yasaklandığını duyurmuştuk. Bunların ardından bazı ülkelerden kurumlar tekelinde yasak haberleri gelmişti.

  Şimdi ise TikTok yasaklarına dahil olan ülkeler arasına Japonya da katılıyor olabilir. Japonya’daki milletvekillerinin açtığı tartışma konusuna göre uygulama, tıpkı ABD’de de benzer şekilde tartışma konusu olan ”veri ihlâlleri ve kullanıcı verilerinin sızdırılması endişesiyle” kısıtlanabilir.

  Hindistan ve ABD ile başlayan TikTok yasakları Amazon gibi şirketlerin de işin içine dahil olmasıyla karmaşık bir hal almaya başladı.

  Bunların yanında Japonya’nın ulusal haber yayın kuruluşu NHK’de yer alan haberde yalnızca TikTok için değil, genel anlamda Çin merkezli geliştiricilerin uygulamalarına yönelik bir kısıtlamanın sinyalleri veriliyor.

  TikTok Japonya’da kısa süre içinde büyük atılımlar gerçekleştirdi. Ünlü simalar ile iş birliğine giden TikTok, bu noktada başarılı olmuş olacak ki Japonya’daki App Store‘da hep en üst sırada yer alıyor. App Annie’nin TikTok özelinde Japonya ayağı olan verilerde göre TikTok iOS tarafında en çok indirilen beşinci uygulama olarak kayıtlara geçiyor.

  Hazırlanan kararın Japon hükümetine eylül ayında sunulması bekleniyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası