SonTakip

Tesla’dan kompakt otomobil ve 1.000 km batarya!

Salı günü bir konferansta konuşma yapan Elon Musk, Berlin’de Tesla Model X sahiplerinin park konusunda sıkıntı yaşadığını öğrendi. Elon Musk …

Tesla’dan kompakt otomobil ve 1.000 km batarya!

Salı günü bir konferansta konuşma yapan Elon Musk, Berlin’de Tesla Model X sahiplerinin park konusunda sıkıntı yaşadığını öğrendi. Elon Musk, Avrupa için geliştirmeyi düşündükleri hatchback Tesla modeli ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ayrıca yüksek menzile sahip yeni batarya sistemi üzerinde çalışmalar yürttüklerinin de altını çizdi.

Avrupa pazarı için Hatchback Tesla modeli

Amerika’da park sorunun bulunmaması ve yolların geniş olması nedeniyle araç boyutlarının büyük olduğunu açıklayan Musk, Avrupa’da yaşayan müşterilerinin yaşadığı park sorunu ile yeni bir model geliştireceklerini belirtti.

Tesla’nın Almanya’daki fabrikasının bitmek üzere olduğunu söyleyen Musk, Avrupa’da tasarımcı ve mühendis istihdamı sağlanacağını ima etti. Avrupa’da pil üretimi de yapacaklarını belirten Musk, yeni bir pil teknolojisi üzerinde çalıştıklarının altını çizdi.

1.000 km menzile sahip yeni batarya sistemi

Musk, ” En uzun menzilli aracımız 600 kilometreden fazla menzile sahip ve yapabileceğimiz daha çok şey var. 1.000 km üzerinde menzile sahip bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Amerika’da 600 km menzile sahip olan tek aracın Model S olduğunu düşünürsek yeni teknoloji sayesinde şirket batarya yönetimi konusundaki liderliğini korumaya devam edecek. Henüz yeni pil teknolojisinin ne zaman hayatımıza gireceği bilinmiyor. Ancak şirketin yüksek menzilli araçları orta vadede kullanıcılara sunacağı düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası