Tesla rakibi Xpeng’e Xiaomi’den destek!

Tesla rakibi Xpeng’e Xiaomi’den destek!

Elektrikli araç dünyasının en popüler ismi hiç kuşkusuz Tesla. Elektrikli araçlarıyla 100 yıllık otomobil üreticilerine kafa tutan Tesla, bu pazarda yalnızca değil. Tesla rakibi Çinli Xpeng Motors, yatırımcılardan aldığı destekle birlikte emin adımlarla ilerliyor. Xpeng Xiaomi desteğini de aldı.

Tesla Model Y, Model 3 ile yan yana geldi

Tesla Model Y ve Tesla Model 3, showroom’dan önce otoyolda yan yana geldi. İkili arasındaki uzunluk farkının oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz…

Xpeng Xiaomi ile güçlendi

Xpeng Motors, yeni modellerin üretimini artırmak ve Çin’deki elektrikli araç pazarında daha büyük bir pay alabilmek için yatırımcılarından toplam 400 milyon dolar topladı. Xpeng Xiaomi desteğini de arkasına aldı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de Xpeng’in yatırımcılarından biri oldu. Bu arada 2019 yılının başında Tesla’ya rakip olmak isteyen şirketin büyümek için finansman aradığı duyurulmuştu.

Xpeng G3 isimli SUV modeli için teslimatlar başladı. Şimdi ise sıra P7 isimli sedan otomobilde. 2020 baharında yeni sedan modelini piyasaya sunmaya hazırlanan şirket, önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde teslimatlara başlayacak.

Ortaya çıkan bilgilere göre, Xiaomi ve Xpeng yeni teknolojiler için birlikte çalışacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Xpeng Motors CEO’su He Xiaopeng, Xiaomi’nin tüketici davranışı konusundaki deneyiminin ve iç görüsünün yanında teknoloji bilgisinin Xpeng Motors’a değer katacağını belirtti.

Xpeng G3 SUV ve P7 sedan modellerinden sonra sıranın hangi karoser tipine geleceği bilinmiyor. Ancak, Tesla’ya rakip olmak için şirketin bir süre daha yol alması gerektiği çok açık.

https://shiftdelete.net/tesla-rakibi-xpeng-xiaomi-destek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası