SonTakip

Tesla otopilot sisteminde ilginç hata

Geçtiğimiz hafta otopilot sisteminde kiralama dönemine geçtiklerini açıklayan Tesla, ilginç bir hata ile gündeme geldi. Bir Tesla kullanıcısı …

Tesla otopilot sisteminde ilginç hata

Geçtiğimiz hafta otopilot sisteminde kiralama dönemine geçtiklerini açıklayan Tesla, ilginç bir hata ile gündeme geldi. Bir Tesla kullanıcısı Tesla otopilot sisteminin Ay’ı trafik ışığı olarak algıladığını fark etti.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Jordan Nelson, sorun ile ilgili video paylaştı.

Tesla otopilot Ay’ı trafik ışığı olarak algıladı

Geçtiğimiz yıl kazaya karışan tesle otopilot sistemi birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. Bazı sürücüler geliştirilen otonom sürüş asistanının henüz olması gereken seviyeye ulaşamadığını düşünüyor.

Geçtiğimiz aylarda kazaya karışan Tesla otopilot, ABD’de 2 kişinin ölümüne sebep oldu. Benzer bir konudan muzdarip olan Tesla sahibi bir kadın, ”Tesla frenleri çalışmıyor” diyerek Şangay otomobil fuarını biri birine kattı.

Yeni bir iddia ile gündeme gelen Tesla, Ay’ı trafik ışığı olarak algılıyor. Jordan Nelson’un Twitter paylaşımı sonrasında Certain adlı bir Twitter kullanıcısının da benzer video yayınlaması dikkat çekti.

Twitter’da gündem olan videoya cevap veren Wiesel adlı kullanıcı, “Tesla ve Elon seviye 4 otonom ve üzeri sistemlerin henüz sağlıklı çalışmayacağını ve bu konuda başarısız olduklarını biliyorlar. Bu yüzden önümüzdeki süreçte Elon, şirketi satacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası