SonTakip

Tesla, oto-pilot özelliğini bir adım öteye taşıyor!

Tesla kullanıcılarının ya da sadece bu markaya meraklı olanların yanlış bildiği şeylerden biri, aracın tam otomatik pilota sahip olduğuydu …

Tesla, oto-pilot özelliğini bir adım öteye taşıyor!

Tesla kullanıcılarının ya da sadece bu markaya meraklı olanların yanlış bildiği şeylerden biri, aracın tam otomatik pilota sahip olduğuydu. Ancak Tesla araçlar bugüne kadar tamamen sürücüye ihtiyaç duymayan bir oto-pilot sistemine sahip olmadı. Tesla nihayet eleştirileri dikkate almış olmalı ki sürücüye hiç ihtiyaç duymayan oto-pilot için kritik adımı attı. Böylece sürücünün gözleminde çalışması gereken oto-pilot özelliği rafa kaldırılabilir.

Tesla, tam otomatik oto-pilot için beta kayıtlarını açtı

Tesla’nın ‘Full Self-Driving’ olarak adlandırdığı bu teknoloji normal şartlarda bugün beta sürecine geçecekti. Elon Musk’ın paylaştığı tweet ile öğreniyoruz ki geliştiriciler beta kayıtlarından önce 24 saate daha ihtiyaç duymuş. Yani Türkiye saati ile tarih 27 Eylül’e kaysa da bu teknoloji artık kullanılabilir olacak.

Kullanıma açılacak FSD (Full Self-Driving) sürümü 10.1 sürüm numarasına sahip. Bu ilk gün yaması, çeşitli optimizasyonları içeriyor.

Tam otomatik pilot betası ne kadar riskli?

Trafikte sizden yardım almayacak bir yapay zekanın beta süreciyle test edilmesi bazılarınızın gözünü korkutmuş olabilir. Bununla haklısınız, ancak görünüşe göre Tesla bunu beta olarak yayınlayarak yapay zekasına güveniyor. Şu anda tam otomatik pilot kullanırken frenlerin sert yapılması gibi konforunuzu kaçıracak durumlar yaşayabilirsiniz.


Tesla oto-pilot

Beta sürecine kayıt olduğunuzda trafikteki tüm veriler Tesla’ya gönderilecek. Böylece bu sistem derin öğrenme sayesinde daha stabil bir hal alacak. Yani bir beta sürecinin yapılması, sistemin hızlı gelişmesine büyük katkı sağlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası