SonTakip

Yerli otomobil hologram yatırımı ile gündemde!

27 Aralık 2019’da tanıtılan ve 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanan yerli otomobil için çalışmalar tüm hızıyla devam …

  Yerli otomobil hologram yatırımı ile gündemde!

  27 Aralık 2019’da tanıtılan ve 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanan yerli otomobil için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 18 Temmuz tarihinde yerli otomobil fabrikasının temelinin atıldığını sizlere duyurmuş ve gelinen süreç hakkında tüm detayları sizlerle paylaşmıştık.

  Yerli otomobil hologram yatırımı yüzleri güldürdü!

  Yerli otomobili doğrudan ilgilendiren sevindirici bir haber geldi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) için hologram teknolojisi geliştiren yerli girişim CY Vision’a 3 dev birden yatırım yaptı.

  Dünya Gazetesi’nin haberine göre ilk yatırımlarını Koç Holding ve Mitsui ortaklığındaki yatırım şirketi Inventram’dan alan CY Vision’a son yatırım yine Koç Holding’in de aralarında bulunduğu 3 firmadan geldi. Koç Holding, Zorlu Grubu’na bağlı Vestel Ventures ve dünya devi Intel Capital’in yer aldığı, Revo Capital tarafından CY Vision’a 5 milyon dolar yatırım yapıldı.

  Artırılmış gerçeklik uygulaması ile sürücülere 3D destek vermeyi hedefleyen CY Vision’un merkezi Silikon Vadisi’nde. Ancak İstanbul’da da bir ofisi bulunuyor. CY Vision, Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hakan Ürey, Özyeğin Üniversitesi’nden Prof. Dr. Göksen Yaralıoğlu ve Orkun Oğuz tarafından kurulan bir şirket.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası