SonTakip

Tesla, iki yeni tasarımcı arıyor

Elektrikli otomobil alanında öncü rol oynayan Tesla, Çin’e özel otomobil için kolları sıvadı. Çin’li müşterilere özel elektrikli araçlar …

Tesla, iki yeni tasarımcı arıyor

Elektrikli otomobil alanında öncü rol oynayan Tesla, Çin’e özel otomobil için kolları sıvadı. Çin’li müşterilere özel elektrikli araçlar tasarlamak isteyen Tesla,  Şangay veya Pekin’de bir stüdyo açmayı planlıyor. Ayrıca ABD‘li üretici, açacağı stüdyonun başına geçirmek üzerine de deneyimli tasarımcılar arıyor.

Tesla, 20 yılı aşkın deneyime sahip tasarımcılar arıyor

Söylentilere göre Tesla’nın insan kaynakları departmanı dört aydır sektöre dair araştırmalarını sürdürüyor. Elektrikli otomobil üreticisi 20 veya daha fazla yılda deneyime sahip iki farklı tasarımcı arıyor.

Şu aşamada, ABD‘li otomobil üreticisinin tasarım stüdyosu için planları kesinleşmiş değil. Bazı kaynaklara göre Tesla‘nın bu çabayı daha fazla sürdürüp, sürdürmemeye karar vermeden önce zamana ihtiyacı var.

Ancak ABD merkezli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk‘ın, geçtiğimiz yıl Şangay‘da söylediği;  “Çin’de dünya çapında orijinal bir otomobil tasarlamak ve mühendislik merkezi yaratmanın çok heyecan verici olduğunu düşünüyorum.”  sözleri, atılan adımı destekler nitelikte değerlendiriliyor.

Bazı diğer kaynaklara göre de tasarım direktörünün işe alınmasının akabinde 20 kişilik bir ekipte kadroya dahil edilecek. Ayrıca Çin‘e, büyük bir üretim tesisi kuran ve yüzbinlerce elektrikli araç satan Tesla’nın, ülkeye kök salmak için hazır olduğu da söyleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası