SonTakip

Super Mario Bros. oyunu rekor fiyata satıldı!

Video oyunlarının atalarından biri olan ilk Super Mario Bros. oyunu 7’den 70’e herkes tarafından biliniyor. 1985 yılında çıkan oyun döneminin en …

Super Mario Bros. oyunu rekor fiyata satıldı!

Video oyunlarının atalarından biri olan ilk Super Mario Bros. oyunu 7’den 70’e herkes tarafından biliniyor. 1985 yılında çıkan oyun döneminin en çok satanları arasındaydı, yıllar ilerledikçe de satış rakamları yüksek oldu. Bu klasiğin ilk üretilen açılmamış kopyası rekor bir fiyata alıcı buldu.

Super Mario Bros. kopyalarından biri 660 bin dolara satıldı

Nintendo’nun oyunu ilk kez piyasaya sürdüğü dönemde üretilen ve hiç açılmamış bir kopya bugün 660 bin dolara alıcı buldu. Noel hediyesi olarak alınıp daha sonra çekmeceden hiç çıkmayan kasetin hiç açılmamış olması da değerine değer katıyor. Oyunun ABD’de satışa sunulan 11 farklı kutu çeşidi bulunuyor, satılan bu kopya da en küçük boyutlu kutulardan biri.

NES platformu için Super Mario Bros. oyunu kasedi

Oyunun benzer niteliklerdeki başka bir kopyasının 140 bin dolardan alıcı bulduğuna da şahit olmuştuk. Henüz gerçekleşen satın alım kendi rekorunu kırmış oldu.

Satılan kopyanın oynanması için gereken cihaz muhtemelen oyundan daha pahalı olacaktır. Satılan oyun kopyası NES için geliştirilmişti ve piyasada bu konsolu bulmak en az açılmamış oyun kaseti bulmak kadar zor. 1980’lerde Nintendo tarafından piyasaya sürülen NES, döneminde arcade oyunlarını eve getirmekte oldukça başarılıydı.

Birçoğumuz Super Mario’yu oynamış olsak da muhtemelen hiçbirimiz orijinal oyunu oynamadık. Oyun hiçbir zaman çıktığı dönemin konsolları haricinde resmi çıkış yapmadı. Oyun geliştiriciler tarafından portlandığı için bugün flash oyun olarak bile oynanabiliyor. Oyunun orijinal kopyasının bu kadar değerli olmasının sebeplerinden biri de bu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası