SonTakip

Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği!

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan PlayStation 5, DualSense ile birlikte kontrolcü tarafında oldukça iddialı olduğunu belirtmişti. Haptic Feedback …

Steam için sevindiren PS5 DualSense desteği!

Geçtiğimiz günlerde satışa çıkan PlayStation 5, DualSense ile birlikte kontrolcü tarafında oldukça iddialı olduğunu belirtmişti. Haptic Feedback ve Adaptive Triggers özellikleri ile birlikte DualSense, ortama ve yaptığınız eyleme göre titreşim ve gerilim sağlayabiliyor. Bu sebeple birçok kişi, Steam‘in DualSense desteğine kavuşmayacağını düşünüyordu. Ancak, Steam için PS5 DualSense desteği resmi olarak kesinleşti.

Steam, hali hazırda oldukça ilkel bir şekilde olsa da DualSense desteğine sahipti. Ancak güncelleme ile kullanımın büyük ölçüde kolaylaşması bekleniyor.

Steam için PS5 DualSense desteği kesinleşti

Son yıllarca birçok PC kullanıcısı, kontrolcü ile oyun oynamaya başlamış durumda. Valve’e göre, kontrolcüler ile bilgisayar oyunu oynayanların sayısı geçtiğimiz yıla göre ikiye katlanmış durumda. Kullanıcıların yüzde 60‘ı, oyuna bağlı olmakla birlikte klavye ve fareye alternatif olarak kontrolcü ile birlikte oyun oynuyor. Kontrolcünün en büyük avantajı, ekrandan uzaklaşmaya olanak sağlıyor ve oyuncular daha rahat bir şekilde oyun oynayabiliyor.

Steam tarafından yapılan resmi açıklama doğrultusunda, Steam girdisi API’sına PS5 DualSense desteği eklenmiş durumda. Bu destek ile birlikte LED, dokunmatik yüzey, titreşim ve jiroskop gibi birçok temel özellik için de tam destek sunulmaya başlandı. Tabi ki DualSense deyince Haptic Feedback ve Adaptive Triggers gibi özellikler için de destek sunulup sunulmayacağı merak ediliyor. Bu özellikler, büyük ihtimalle PlayStation 5’e özel olarak kalacak. En azından birçok kişinin beklentisi bu yönde. DualSense desteği şu anda Steam beta kullanıcılarıyla sınırlı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası