Spotify’da müzik dinlerken yayın bir anda kesilecek!

Spotify, müzik dinlerken kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak ‘acil durum uyarıları’ özelliğini test ediyor. Peki ne işe yarıyor?

Spotify’da müzik dinlerken yayın bir anda kesilecek!

Spotify, sadece müzik dinlemek için değil, acil durumlarda da bilgilendirme için kolları sıvadı. İsveç’te başlatılan bu yeni testle birlikte, Spotify üzerinden acil durum uyarıları alabileceksiniz. Peki bu uyarı ne zaman devreye giriyor ve ne işe yarıyor? İşte detaylar…

Spotify acil durum uyarılarını test ediyor

Spotify müzik dinlerken artık bir anda müziği kesip acik durum uyarısı yapabilecek. Canımız müzik dinlemek istediğinde açtığımız Spotify, “neden böyle bir şey yapsın?” diye düşünebilirsiniz. Aslında bu özelliğin faydaları büyük. Nitekim kulaklıkla müzik dinlerken gerçek hayattan kendimizi soyutluyoruz. Bu acil durum uyarıları sayesinde ise, belki de farkında olmadığımız bir afetten kaçınabilme şansımız artabilir.

Spotify, yaptığı açıklamada, “Kullanıcı deneyimimizi geliştirmek için rutin olarak acil durum uyarıları dahil bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerin bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimize yol açarken, çoğu sadece önemli bir öğrenme süreci olarak hizmet ediyor.” dedi. Yani, bu özellik sadece bir başlangıç olabilir.

Chris Messina’ya göre, bu hizmet, kullanıcıların Spotify bildirimlerini açmalarını da teşvik edebilir. Çoğumuz, önemli olmayan uygulama bildirimlerini kapatma eğilimindeyiz. Bu yüzden de, Spotify’ın dikkat çekmesi ve yeni özelliklerini tanıtması zorlaşıyor. Peki acil durum uyarıları, kullanıcıların uygulamayı daha aktif kullanmalarını sağlayabilir mi?

Spotify’ın bu hamlesi, Meta’nın Facebook’taki “Safety Check” işlevi ve Google’ın acil durum uyarı sistemleri gibi benzer hizmetlerle rekabet edebilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, televizyon ve radyo istasyonları ile kablo televizyon sistemlerinin yanı sıra çevrimiçi video ve akış uygulamalarının da acil durum uyarılarını desteklemesi için yasal düzenlemeler düşünülüyor. Çok yakında Türkiye’de de bu özelliği aktif edebileceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası