Twitter’dan düzenleme özelliği için haber var!

Twitter’dan düzenleme özelliği için haber var!

Twitter CEO’su Jack Dorsey, uzun zamandır istenilen düzenleme düğmesini eklemek için kolları sıvamış gibi gözükse de yeni gelecek olan bu özellik tam olarak bir düzenleme özelliği değil.

@TwitterDev hesabının Salı günü övgülerle bahsettiği Brizzly+‘nin “Düzenleme özelliği” ücretli bir hizmet olarak sunulacak. Brizzly+, kullanıcılarının tweetlerini; yinelemesine ve otomatik olarak silmesine olanak veren çeşitli bir takım özelliklere sahip. Şirketin mottosu ise “Twitter için düzenleme düğmesine en yakın olan şey” olarak tanımlanıyor.

Our friends @Brizzly are back! We’re excited about their new compose & auto-deletion tools. They even built…an edit feature!🙃 Check them out 👇 https://t.co/p7Hbt4qxPF

— Twitter Dev (@TwitterDev) March 10, 2020

“Düzenleme” yerine “Geri al” butonu

Aslına bakılırsa, burada düzenleme düğmesine en yakın olan şey Brizzly’nin “Geri al” özelliği. Gönder butonuna tıkladıktan sonra size bir tweet’i geri almak için belirli bir süre veriliyor. Brizzly, bu süreyi 10 dakikaya kadar ayarlamamızı öneriyor. Ayarlanan “Geri alma” süresi dolduğunda ise düzenleme yapamazsınız.

Maalesef kullanıcıların esas olarak beklemiş olduğu düzenleme butonundan daha farklı olan bu özellik Gmail’in “geri al” işlevine daha çok benziyor. Bu özellik de aynı şekilde e-postaları gönderdikten kısa bir süre sonra geri alabilmenizi sağlıyor. Özetle mail göndermenizin ardından; 5, 10, 20 veya 30 saniyelik bir iptal süresi içinde “geri al” butonuna tıklandığında mail gönderilmemiş oluyor.

Brizzly, tweetleri otomatik silebiliyor

Otomatik silme özelliği

Brizzly’nin sunduğu diğer özellikler arasında, tweet’lerinizin; 24 saat içinde veya yedi gün, bir ay sonra otomatik olarak silinmesini isteyip istemediğinize göre karar vermenizi sağlayan otomatik silme özelliği de var. Bunun yanında bir yenileme özelliği de mevcut. Bu aslında yazım yanlışı yapılan bir tweet’i silip yerine yenisini atmaya benziyor. Sadece bu işlemi kolaylaştırmışlar. Elbette gerçek bir düzenleme özelliği değil çünkü Twitter bunu desteklemiyor.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılır? Bu makalemizde, Twitter hesap kapatma işlemleri ile Twitter silme işlemini sizlerle paylaşıyoruz. İşte Twitter hesap silme nasıl yapılır? İşte Twitter hesap silme linki…

Düzenleme özelliği bir kaosa yol açabilir

Twitter’ın yakın zamanda kendi düzenleme düğmesini yayınlaması pek mümkün gözükmüyor çünkü CEO Dorsey bunu mantıklı bulmuyor. Sebebi ise bu özelliğin fikirleri bir anda değiştirebilecek olması. Bu anlamda bir kalıcılığın olmaması kaosa yol açabilir. Dorsey bu durumu “Bir tweet gönderebilirsin ve birileri retweetleyebilir. Ardından bir saat sonra o tweet’in içeriğini tamamen değiştirebilirsin. Bu yeni tweet bu sefer tamamen farklı bir şeyden bahsedebilir.” şeklinde açıkladı.

düzenleme uygulaması Brizzly

Brizzly’nin ‘geri al’ özelliğinin düzeltebileceği yazım hatalarına gelince, Dorsey aslında böyle bir özelliği düşündüğünü söyledi. Ancak bunun düşük bir ihtimal olduğunu da belirtti. “Bir şeyi düzeltmek için 30 saniyelik bir zaman verme durumunu düşündük ama aynı zamanda bu tweet’i göndermeyi geciktirmemiz gerektiği anlamına da geliyor” dedi. Bu da demek oluyor ki ilerleyen zamanlarda da düzenleme özelliği Twitter’a gelmeyecek.

 

 

https://shiftdelete.net/twitter-duzenleme-ozelligi-icin-haber-var

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası