SonTakip

Sony’den orta segment: Sony Xperia 10 III

Sony Xperia III isimli yeni modelin işlemcisi orta segment kategorisinde yer alan akıllı telefonlara yönelen kullanıcılara göz kırptı. 5 Mayıs …

Sony’den orta segment: Sony Xperia 10 III

Sony Xperia III isimli yeni modelin işlemcisi orta segment kategorisinde yer alan akıllı telefonlara yönelen kullanıcılara göz kırptı. 5 Mayıs 2020 tarihinde Xperia 10 II ile tanışmıştık ve kendisi Snapdragon 665 ile donatılmıştı.

9 ay önce Xperia 1 II ile Xperia Pro tanıtılmıştı. Her iki modelde 5G teknolojisi mevcut. Bu akıllı telefonlar orta – üst segment olarak nitelendiriliyor. Japon firmanın şimdiki hedefi tamamen orta segment pazarına yönelmek ve bu pazarda başarılı olmak.

Sony Xperia 10 III işlemcisi ile Xperia 10 II’nin izinden gidecek

Kullanıcı adı “NodSikharulidze” olan bir kişi, Sony’nin Snapdragon 690 ve Snapdragon 875 ikilisine odaklandığını söyledi. Daha önceki haberlerde Xperia 10 II Plus’ın Snapdragon 720G işlemcisi ile güçlendirileceği belirtilmişti.

Daha sonra Sony’nin bu işlemciden vazgeçtiğini ve 5G teknolojisi için mesai yapmak istediğini öğrenmiştik. Xperia 1 III’ün Snapdragon 875’ten güç alacağı iddia edildi. Ayrıca bu akıllı telefonun arkasına dört adet kamera yerleştirilebileceği konuşuluyor.

Snapdragon 690 ise Xperia 10 III’e arkadaşlık edecek. Kendisinin Snapdragon 675’e göre yüzde 20 daha yüksek işlemci hızı ve yüzde 60 daha yüksek grafik performansı sunduğu biliniyor.

Xperia 1 III ile Xperia 10 III’ün 3 ay sonra piyasaya sürüleceği düşünülüyor. 8 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 690’ın bu akıllı telefon ile neler yapacağını göreceğiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası