SonTakip

Sony, PlayStation VR2 için yeni bir içerik yayınladı!

Teknoloji dünyasında son yıllarda sanal gerçeklik kavramı giderek popüler bir hal alıyor. Dev teknoloji şirketleri bu alanda üretimlerine …

Sony, PlayStation VR2 için yeni bir içerik yayınladı!

Teknoloji dünyasında son yıllarda sanal gerçeklik kavramı giderek popüler bir hal alıyor. Dev teknoloji şirketleri bu alanda üretimlerine devam ediyor. Bunlardan birisi olan Sony, 2016 yılında piyasaya sunduğu VR gözlüğün ikinci versiyonu ile gelmeye hazırlanıyor.

PlayStation VR2 içeriği 110 derecelik FOV ve 4K HDR ekrana odaklanıyor

Sony, iddialı bir şekilde hazırlandığı PlayStation VR2 için yeni bir reklam içeriği yayınladı. 2023 yılının başında gelmesi beklenen sanal gerçeklik başlığı için yapılan son paylaşımda 4K HDR ekran, 110 derecelik FOV, Kulaklık geri bildirimi ve Uyarlanabilir tetikleyiciler ve haptikler göze çarpıyor.

PlayStation VR2 gözlüğünün ne zaman geleceği konusunda henüz net bir tarih verilmedi. Şirket, geçtiğimiz ay tanıtımı dört gözle beklenen Sony başlığı hakkında Instagram ve Twitter resmi hesapları üzerinden “2023 Başında Geliyor #PSVR2” yazılı bir mesaj ile paylaştı. Sony, yeni sanal gerçeklik gözlüğü hakkında bazı detayları hâli hazırda paylaşmış durumda.

Öte yandan başlığın PlayStation 5 deneyimini artırmak ve daha fazla gerçeklik katmak için geliştirildiği daha önce birçok kez vurgulandı. PlayStation VR2, PS5 konsolu ile aynı renk şemasına ve ilk versiyonuna benzer bir kafa bandı tipi vizöre sahip olacak. Yeni sanal gözlüğün, benzersiz titreşimli geri bildirim ve gelişmiş haptiklere sahip kontrolörlere sahip olacağı söyleniyor.

PlayStation VR2, 110 derecelik bir görüş alanına sahip olacak. Ayrıca çözünürlüğü en üst düzeye çıkarmak ve grafiklerin daha net bir şekilde görünmesi için gözün foveasının nereye odaklandığına izleyen foveated işleme teknolojisiyle de sanal gerçeklik deneyiminin önemli oranda artırılması hedefleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası