SonTakip

Shadowfax kendini gösterdi: Ferrari’nin ilk SUV’u Purosangue tanıtıldı!

Lamborghini geçtiğimiz yıllarda Urus modeliyle SUV kategorisindeki ilk aracını satışa sundu. Bu modele şüpheyle yaklaşılmış olsa da elde …

Shadowfax kendini gösterdi: Ferrari’nin ilk SUV’u Purosangue tanıtıldı!

Lamborghini geçtiğimiz yıllarda Urus modeliyle SUV kategorisindeki ilk aracını satışa sundu. Bu modele şüpheyle yaklaşılmış olsa da elde ettiği satış başarısından sonra spor otomobil üreticileri de müşterilerin SUV formundaki araçlara olan ilgisinin yalnızca B, C ve D segmentinde olmadığını gördü. Bugün ise Ferrari tarihinde türünün ilk örneği olan Purosangue tanıtıldı. İşte Ferrari Purosangue özellikleri ve fiyatı…

Ferrari Purosangue özellikleri ve fiyatı!

Ferrari, en son geçtiğimiz yıl sızıntılarıyla karşılaştığımız Purosangue isimli şirket tarihinin ilk SUV modelini tanıttı. Üreticinin deyimi ile “Safkan” olarak tanımlanan bu otomobil hem performansı hem de tasarımı ile dikkatleri üzerine topluyor. Ayrıca diğer modellerin aksine yalnızca gücü değil, lüks ve konforu da temsil ediyor.

Ferrari Purosangue, özellikleri ile tam bir canavar. Kaputun altında 725 beygir güce ve 715 Nm torka sahip 6.5 litrelik V12 motor motor bulunuyor. Araç 0’dan 100’e yalnızca 3.3 saniyede ulaşabiliyor. Son hızı ise 309 km/s. Fakat sürüş dinamiği olarak 200 km/s hıza ulaşana kadar dört çeker, sonrasında ise yalnızca arkadan çeker moda geçiyor.

Aracın dış tasarımına baktığımızda son yıllarda karşımıza çıkan yuvarlatılmış yenilikçi hatlara sahip olan ve tamamen sportif bir görünüm ile karşılaşıyoruz. Spor otomobillerde alışageldiğimiz karbon fiber kullanımı gibi hafifletme yöntemlerinin neredeyse hepsi uygulanmış durumda.

Terse açılan arka kapıları, konfor odaklı iç tasarım, deri döşemeler, yüksek baş mesafesi ve cam tavan gibi birçok özelliği barındırıyor. Uzaktan bakıldığında bir hatchback formunda gibi gözükse de zemine olan yüksekliği onu doğal olarak SUV kategorisine yerleştiriyor.

Ferrari Purosangue fiyatı ise 400 bin dolar olarak açıklandı. Bu da vergiler hariç 7.3 milyon TL gibi bir fiyata denk geliyor. Ülkemize gelecek olursa tahmini olarak vergiler dahil 30 milyon TL’ye yakın bir fiyatı olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası