SonTakip

Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu

Corona virüsü bu yılın başlarından beri hayatımızda yer edinmiş durumda. Ülkelerin virüs ile mücadelesi konuşulurken, bu virüsle ilk günden beri …

Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kurdu

Corona virüsü bu yılın başlarından beri hayatımızda yer edinmiş durumda. Ülkelerin virüs ile mücadelesi konuşulurken, bu virüsle ilk günden beri iyi bir şekilde başa çıkmasıyla dikkat çeken Güney Kore aldığı kararlarla başarı yakalamıştı. Gerek hasta sayısı gerekse, alınan önlemler diğer ülkelere örnek teşkil etmişti. Şimdi ise Samsung Güney Kore’de COVID-19 test merkezi kuruyor.

Güney Kore’de Samsung COVID-19 test merkezi

Samsung corona virüsü kapsamında pek çok adım attı. Yardım merkezlerinden, kendi kendini dezenfekte eden özelliğe sahip kılıflara kadar pek çok açıdan virüse karşı çalışmalar sürdürdü. Bu çabanın en son ürünüyse Güney Kore’de virüse yönelik test merkezi açmak oldu.

Diğer pek çok şirket gibi Samsung da COVID-19 salgını nedeniyle dünyadaki çeşitli fabrikalarını ve mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. Bunların da ötesinde bazı Samsung çalışanlarının corona virüsü testlerinin pozitif çıktığı da görülmüştü. İşte bu gelişmenin ardından Samsung şirket içi bir COVID-19 test merkezi kurdu.

Güney Koreli teknoloji devi şu anda Güney Kore’de özel bir COVID-19 test tesisine sahip ilk özel şirket oldu. Samsung, virüse karşı önlemlerini artırmak ve çalışanlarını da sağlıklı tutmak için Hwaseong tesisinde virüs test merkezi kurdu.

Merkez altı tıp uzmanının yer aldığı, testlerin yapılıp, araştırmaların gerçekleştiği ve aynı zamanda tanıların koyulduğu bir yer haline dönüşecek. Test merkezi, şirket çalışanlarının testlerinin yapılmasının yanı sıra Hwaseong’da yaşayan kişilere de yardımcı olacak.

Samsung virüsten etkilenen şirketler arasında yer alıyor. Bildiğiniz gibi şirket bazı çalışanlarıyla evden çalışma sistemine geçmişti. Şirket yaşadığı finansal krizleri 2020’nin sonlarıyla 2021’nin ilk çeyreğine kadar toparlamayı hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası