Şaka değil! Xbox oyunu, PlayStation 5’te rekor kırdı

Mayıs ayında en çok satan PlayStation 5 oyunu belli oldu. Xbox’a özel oyun, rakip platformda rekor kırdı. İşte detaylar.

Şaka değil! Xbox oyunu, PlayStation 5’te rekor kırdı

Xbox’a özel oyunlar bir süre önce PlayStation 5 için sunuldu. Microsoft’un bu platformlar arası genişleme politikası işe yaramış gibi görünüyor. Xbox’a özel korsan oyunu Sea of Thieves, geçen ay PlayStation 5’in en çok satan oyunu oldu.

Sea of Thieves, PlayStation 5’in en çok satan oyunu

Sea of Thieves, Mayıs ayı satışlarında hem ABD hem de Avrupa’da PlayStation 5 listesinin zirvesine yerleşti. Bu yılın başlarında PlayStation’da çıkışını yapan korsan temalı oyun, rakip konsolun satış listelerinde ilk kez bir numaraya yükselmiş oldu.

İlk olarak 2018’de piyasaya çıkan Sea of Thieves, Xbox ve PC’ye özel bir oyundu. Ancak Microsoft, birinci taraf oyunlarını daha fazla popüler getirmek adına PlayStation 5’e getireceğini açıkladı. Bu platformlar arası genişleme, Sea of Thieves için işe yaramış gibi görünüyor.

Korsan temalı oyun PS5’te yeni bir kitle bulmakla kalmadı, aynı zamanda satışlarda birinci olarak önemli bir performans gösterdi. Üçüncü parti oyun olsa bile, Microsoft’un PlayStation platformlarındaki satışlardan pay alacağı da biliniyor.

ABD – Kanada Avrupa
1. Sea of Thieves Sea of Thieves
2. Madden NFL 24 Grand Theft Auto V
3. Call of Duty: Modern Warfare III F1 24
4. HELLDIVERS 2 Assassin’s Creed Mirage
5. Grand Theft Auto V HELLDIVERS 2
6. NBA 2K24 Call of Duty: Modern Warfare III
7. MLB The Show 24 TopSpin 2K25
8. Stellar Blade Fallout 4
9. Fallout 4 Who’s Your Daddy?!
10. Who’s Your Daddy?! Stellar Blade

Listenin geri kalanında ise görmeye alışık olduğumuz oyunlar bulunuyor. GTA 5’in yıllar sonra bile ilk beşte bulunması dikkat çekiyorken, Modern Warfare III gibi sevilen oyunlar hala zirveye oynuyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası