SonTakip

Porsche’tan sürücü deneyimini arşa çıkaracak müzik sistemi

Teknolojinin gelişmesi ile günümüz otomobillerinde de ciddi bir değişim süreci başladı. Tesla gibi şirketler sayesinde sürücüsüz otomobiller …

Porsche’tan sürücü deneyimini arşa çıkaracak müzik sistemi

Teknolojinin gelişmesi ile günümüz otomobillerinde de ciddi bir değişim süreci başladı. Tesla gibi şirketler sayesinde sürücüsüz otomobiller ile tanıştığımız bu dönemde Porsche gibi firmalar da araçlarında kullandıkları teknolojileri daha da üst seviyeye çıkarmak için yoğun mesai harcıyor.

İşte tam da bu noktada Porsche, sürücü deneyimini üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen özel bir müzik sistemi geliştirdiğini duyurdu. Soundtrack My Life adı verilen bu proje sayesinde sürücüler, otomobili sürüş tarzlarına göre temposu değişiklik gösteren farklı türlerde özel müzikler deneyimleme imkanına sahip olacak.

Aracı kullanma şekliniz sistemi doğrudan etkileyecek

Porsche’nin yeni Soundtrack My Life sistemi, akış hizmetlerinden yalnızca bir şarkı listesini değil, aynı zamanda sürüşünüze uygun bir algoritma ile harmanlanmış orijinal müzik örneklerini yapısında barındıracak. Bu sistemi kullanmak için de ilk başta sevdiğiniz bir müzik türünü seçmeniz gerekiyor. Ardından sistem, aracı sürüş şeklinize göre seçtiğiniz tür ile bağlantılı müzikler çalmaya başlayacak. Bunun yanı sıra aracı sürüş şekliniz de bu müziğin temposunu doğrudan etkileyecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Porsche Digital‘den Norman Friedenberger, ” Soundtrack My Life sisteminin karmaşık olmasının ana nedeni sürücülerin aracı kullanma tarzına bağlıdır. Aracı ne kadar hızlı sürüyorlar, ne kadar hızlanıyorlar ve hangi sertlikte fren yapıyorlar. Yavaşladığınızda veya durduğunuzda, sistem otomatik olarak şekilde düşük tempoya geçecek. Aynı şekilde hızlandığınızda ise müzik temposunu arttıracak. ” ifadelerini kullandı.

Bu sistemin en dikkat çeken özelliklerinden biri de yeni müzik üretebilmesi olacak. Şirketin ifadelerine göre, Soundtrack My Life, mevcut müziklerin yanı sıra sürücüler için heyecan verici olan daha önce hiç duyulmamış yeni bir müzik besteleyebilecek. Porsche sürücülerini bir hayli heyecanlandıran bu proje, şu an için deney aşamasında. Önümüzdeki aylarda şirketin resmi açıklamayı yapmasını bekliyoruz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası