Ford otomobil sahiplerine ücretsiz dönüştürücü veriyor!

Ford, Tesla Supercharger ağıyla uyumlu olacak şekilde ücretsiz şarj adaptörü dağıtacağını açıkladı. İşte detaylar.

Ford otomobil sahiplerine ücretsiz dönüştürücü veriyor!

Tesla’nın şarj istasyonu Supercharger tüm dünyada yayılırken, otomotiv devleri de bu ağdan faydalanmak istiyor. Ford, bir süre önce yaptığı açıklamada, elektrikli otomobillerini Tesla istasyonlarına açacağını söylemişti. Son olarak şirket, Supercharger ile uyumlu şarj adaptörü vereceğini açıkladı.

Ford, Tesla Supercharger ile uyumlu adaptör dağıtacak

Ford, ABD’den başlayacak şekilde elektrikli otomobillerini Tesla istasyonlarıyla uyumlu hale getirmeyi hedefliyor. Tamamen elektrikli Ford F-150 Lightning ve Mustang Mach-E sahiplerine ücretsiz şarj adaptörü vereceğini dile getirdi.

Ford CEO’su Jim Farley’in açıklamasına göre, bu iki model artık Tesla Supercharger ağından faydalanabilecek. Ford modelleri, ücretsiz dönüştürücü sayesinde ABD’deki CCS bağlantı noktasına sahip tüm istasyonlar ile uyumlu olacak.

Ford tarafından sağlanacak adaptör; F-150 Lightning ve Mach-E sürücülerinin 30 binden fazla Supercharger’a erişim hakkı kazanacağı anlamına geliyor. CEO Farley, hangi müşterilerin ücretsiz adaptör alabileceğine ve adaptör başvurularına ilişkin detayların yakında paylaşılacağını söyledi.

Bu hamle ile Ford, 2025 yılından itibaren NACS fiş standardını benimseyecek diğer otomobil üreticilerine katılıyor. Çoğu şirket, geçiş dönemi boyunca farklı fişlere sahip elektrikli araçları için ücretsiz dönüştürücü sağlayacağını ifade etti.

Supercharger ağına erişim, Ford sahiplerinin şarj seçeneklerini önemli ölçüde genişletecek. Ancak Ford’un adaptörleri küresel ölçekte ne zaman dağıtacağı belirsiz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası