SonTakip

PlayStation 5’in özel oyunları için kötü haber!

PlayStation 5 için geliştirilen özel oyunları sabırsızlıkla bekleyen kişileri hayal kırıklığına uğratan bir açıklama yayımlandı. Sony Interactive …

PlayStation 5’in özel oyunları için kötü haber!

PlayStation 5 için geliştirilen özel oyunları sabırsızlıkla bekleyen kişileri hayal kırıklığına uğratan bir açıklama yayımlandı. Sony Interactive Entertainment İcra Kurulu Başkanı Jim Ryan, daha önce yeni jenerasyonlara (Z ve milenyum kuşağı gibi) inandığını söylemişti.

Spider-Man: Miles Morales ve Horizon Forbidden West gibi önemli oyunlarla satışa sunulan PlayStation 5, önümüzdeki yıl piyasaya sürüleceği söylenen God of War Ragnarok ile cazibesini artıracak. Zira God of War oyunları milyonlarca kişiden rağbet görüyor.

PlayStation 5 için geliştirilen özel oyunları biraz daha bekleyeceğiz

PlayStation 4’ü en az 3 yıl daha destekleyeceğini söyleyen Sony, ülkemizde de satışa sunulan bu konsola güveniyor. Jim Ryan, dünyada 114 milyon adet PlayStation 4’ün olduğunu belirtti.

PlayStation 4 için hazırlanan birçok oyun PlayStation 5’e uyarlanacak. Bu durum aslında gerçek bir PlayStation 5 deneyiminin yaşanmasını sağlamıyor. Oyuncular artık sadece PlayStation 5 için geliştirilen özel yapımlarla baş başa kalmak istiyor.

Ryan, satışa sunulan yeni nesil konsolların kendi potansiyelinin tamamını kullanabilmek için 2 veya 3 sene boyunca hoşgörüye ihtiyaç duyduğunu iddia etti. Ryan’a göre potansiyeline ulaşan konsollar bunu oyun geliştiricileri sayesinde başarabiliyor.

PlayStation 4’ün 2015-2016 döneminde potansiyelinin tamamını kullanmaya başladığını söyleyen deneyimli yönetici, PlayStation 5’e 2022’ye kadar süre tanınmasını talep etti. Bu bağlamda PlayStation 5’in yıldızı 2022 yılında parlayacak ve bu konsolu rakiplerinden ayıran en özel oyunlar 2 yıl sonra oyuncularla buluşturulacak.

Bu süre zarfında sadece PlayStation 5’te oynanabilen yapımlar da piyasaya sürülecek. Demon’s Souls ve Ratchet & Clank: Rift Apart gibi rağbet gören oyunlar da Sony’nin yeni konsolunu geniş kitlelere ulaştırmak için Japon firma ile el sıkıştı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası