SonTakip

Discord logosunu değiştirdi: İşte yeni hali

Discord son yıllarda oyuncuların ilgisi sayesinde büyük ivme kazandı. Discord’un, en büyük rakibi Skype’tan farklı olarak hem oyunculara yönelik …

Discord logosunu değiştirdi: İşte yeni hali

Discord son yıllarda oyuncuların ilgisi sayesinde büyük ivme kazandı. Discord’un, en büyük rakibi Skype’tan farklı olarak hem oyunculara yönelik olması ve topluluk kurma imkanı sunması önemli özellikleri arasında geliyor. İlk çıkışından beri aynı logoyu kullanan Discord, bazı kullanıcılarına gönderdiği mail ile yeni logosunu duyurdu.

Discord altıncı yaşını yeni logo ile kutluyor

2015 yılında çıkış yapan Discord, altıncı yaşına girdi. Altı yılda oyunculara yönelik bir iletişim servisi sunulmasında başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Discord’un özel bir e-posta listesi olan Hypesquad bültenine abone olanlar, Discord’un yeni logosu ile karşılaştı. Yeni logoda radikal değişiklikler göremesek de daha minimalist bir tasarım anlayışının yansıtıldığını söyleyebiliriz.

Yeni logoda farklı bir yazı tipi kullanılmış ve gamepad vektörü daha ufak bir hal almış. Altıncı yılı kutlayan e-postada Discord’un 150 milyon kullanıcısının olduğu da vurgulanmış.

Servis, geçen yıldan beri getirdiği güncellemeler ile farklı tasarımlar deniyor. Uygulama içerisinde aydınlık temanın iyileştirilmesi gibi yeniliklerle karşılaştık. İlerleyen dönemde daha fazla tasarımsal değişikliğin geleceği de söyleniyor. Yayımlanan altıncı yıl duyurusunun tam haline buradan ulaşabilirsiniz.

Discord, PlayStation platformuna da geliyor

PC ve mobil için Discord epey yaygın olsa da konsollar kendi sesli iletişim servislerini sunmakta. Sony, PlayStation Network altyapısı ile bunu sağlıyor. Geçenlerde Sony’den yatırım aldığını duyuran Discord, bu gelişmeyle birlikte 2022’de Discord’un PlayStation konsollarda kullanılabileceğini de duyurdu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası