SonTakip

PlayStation 5 stokları için Sony’den şaşırtan açıklama!

Birçok perakende alışveriş sitesinde satışa çıktığı an tükenen PlayStation 5‘e olan ilgi, Sony satış stratejisini bir kez daha görmemizi sağladı …

PlayStation 5 stokları için Sony’den şaşırtan açıklama!

Birçok perakende alışveriş sitesinde satışa çıktığı an tükenen PlayStation 5‘e olan ilgi, Sony satış stratejisini bir kez daha görmemizi sağladı. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 stokları tükeniyor ifadelerini kullandı.

Sony, PlayStation 5 stokları tükeniyor açıklamasında bulundu

Rus haber kaynağı olan TASS’a yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen CEO Jim Ryan, ” Lansman satışları olağanüstü derecede giderek bizleri de şaşırttı. Artan talep nedeniyle artık tek odak noktamız arzı artırmak olacak. ” dedi.

Geçtiğimiz yıl yeterli talep oluşturulabilmesi için uzun mesailer harcadığını belirten Ryan, şimdi de gelen talepleri karşılayabilmek için arzı artırmak için daha fazla mesai harcadıklarının altını çizdi.

Birçok ülkede gerçekleştirilen Kara Cuma etkinlikleri için yüksek sayıda stok oluşturulduğu düşünülüyor. PlayStation 4 kullanıcılarının Sony için en az 2022 yılına kadar Sony tarafından önemsenmeye devam edeceğini belirten Ryan, bazı istatistikler paylaştı.

Ryan, ” Yeni cihaz satın alanların yaklaşık yüzde 75’i PlayStation 4 kullanıcılarını oluşturuyor. Geriye kalan yüzde 25’lik kesim ise daha önceden konsol deneyimi olmayanlar veya farklı platformlardan geçiş yapmak isteyenlerden oluşuyor. 114 milyon PlayStation 4 kullanıcısının olduğunu biliyoruz ve geçiş yapanların sayısı bizim için henüz yeterli değil. ” dedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası