SonTakip

Popüler Mafia oyunu kısa süreliğine ücretsiz oluyor!

2K Games, popüler aksiyon-macera oyunu Mafia’nın 20. yıl dönümünü kutluyor. Yıl dönümüne özel olarak Mafia 1 Steam‘de ücretsiz oldu. Oyunu …

Popüler Mafia oyunu kısa süreliğine ücretsiz oluyor!

2K Games, popüler aksiyon-macera oyunu Mafia’nın 20. yıl dönümünü kutluyor. Yıl dönümüne özel olarak Mafia 1 Steam‘de ücretsiz oldu. Oyunu Steam kütüphanenize eklemek kısıtlı bir sürenin olduğunu belirtmek gerekiyor. Şirket ayrıca yeni bir Mafia oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı.

34 TL değerindeki Mafia 1 Steam’de ücretsiz oldu

İlk oyun, Mafia serisinin 20. yıl dönümünü özel olarak Steam’de erişime açıldı. 2K Games’in açıklamasına göre ilk Mafia 1 Eylül’den 5 Eylül’e kadar Steam’de ücretsiz olacak. Fakat oyunun yeni nesil konsollarda olmadığını hatırlatmak gerekiyor.

İlk olarak 2002 yılında duyurulan ikonikleşmiş üçüncü şahıs nişancı oyunu, 2K Games’in 20. yıl dönümünü etkinliklerine konu oldu. Şirket, 20. yıla özel olarak yeni bir Mafia oyunugeliştirdiklerini ve bunun “tamamen yeni” olacağının altını çizdi.

Yeni oyunun Mafia 4 olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı belirsiz. Özellikle Mafia 3 ile büyük hezimete uğrayan ve oyuncular tarafından eleştiri yağmuruna tutulan 2K Games, yeni yapımla birlikte seriyi baştan aşağı yeniden tasarlayacağını ifade etti. Bundan dolayı Mafia 4 adıyla devam etmek istemeyebilir.

Mafia 1’in yenilenmiş sürümü olan Mafia: Definitive Edition Hangar 13 tarafından geliştirilmişti. Oyun oldukça beğenildi ve 2K’nın yüzünü güldürmeyi başardı.

Hangar 13’ün yeni Mafia’yı da üstlendiğini belirtelim. Oyunun çıkış tarihi belli olmasa da, birkaç yıl daha uzakta olduğu aktarıldı.

Hangar 13 Yöneticisi Roman Hladik, “Tamamen yeni bir Mafia projesi üzerinde çalışmaya başladığımızı onaylamaktan mutluluk duyuyorum. Birkaç yıl uzakta ve şu anda daha fazla bir şey paylaşamasak da, oyuncularımızı yeni hikayelerle eğlendirmek için gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası