SonTakip

Play Store, Wear OS’e yol verecek

Google tarafından akıllı saatler için geliştirilen Wear OS, temelinde Android‘i barındırıyor. Temelde Android’in olması, Play Store’dan …

Play Store, Wear OS’e yol verecek

Google tarafından akıllı saatler için geliştirilen Wear OS, temelinde Android‘i barındırıyor. Temelde Android’in olması, Play Store’dan indirilebilen uygulama çeşitliliğini epey artırıyor. Görünüşe göre Wear OS’in bu artısı daha iyi değerlendirilecek.

Play Store’da Wear OS destekli uygulamalar öne çıkacak

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Wear OS uygulamaları artık Play Store’da daha çok yer edinecek. Google’ın Wear OS kullanan akıllı saatleri desteklemek için uygulayacağı bu politika, Apple tarafıyla olan mücadele için bir artı olacaktır. Apple Watch için olan uygulamalar App Store’da iyi bir şekilde kategorize edilmiş. Play Store’da ise bu bu biraz eksik durumdaydı.


Wear OS

Bu öne çıkarmaya ek olarak bir de yeni arama filtresi ekleniyor. Artık uygulama ararken akıllı saatler için olanları görmek için bir filtreyi kullanabileceğiz.

Google bu tarz değişiklikleri uygulayarak hem Android’e, hem de Wear OS’e akıllı saatleri destekleyen özellikler ekleyecek. Sonucun ne yönde olduğunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

watchOS ve Wear OS rekabeti


watchOS

Apple, hep yaptığı gibi akıllı saat ürünleri için de kendi işletim sistemini kullanıyor. Bu yüzden App Store’a yüklenen uygulamalar daha kontrol altında tutulabilmekte. watchOS şu an dünyadaki akıllı saatlerin yarısına yakın bir kısmında yüklü. Google, Apple’ın akıllı saatleriyle rekabet etmek istiyorsa Wear OS’e önem vermeye devam edip kendi akıllı saatlerine de yoğunlaşmalı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası