Nokia’dan Microsoft’a büyük çelme!

HMD Global, Nokia’nın patentlerini elinde bulunduran Microsoft Mobile’dan en önemli satın almayı yaptı ve Nokia’ya ait birçok patenti bünyesine kattı!

Nokia’dan Microsoft’a büyük çelme!

Nokia akıllı telefonlar HMD Global ile yeniden hayatımıza girerken, Windows Phone’un en önemli özelliği olan kamera ara yüzüde dahil 500’e yakın patent Microsoft Mobile’dan HMD Global’a devredildi.

Lumia Camera Nokia modellerinde yer almaya devam edecek!

Bir zamanların efsanesi Nokia geçirdiği zor günlerin ardından ilk önce Microsoft’la ardından da HMD Global’le anlaşarak piyasada kalmaya devam etti.

Microsoft Mobile tarafından alınan tüm Nokia Mobile patentleri şimdi ise yavaş yavaş HMD Global’e geçiyor. Nokia’ya eski günlerine getirme konusunda istekli olan HMD, geçtiğimiz günlerde ZEISS ile de yeni bir anlaşma imzaladı.

Lumia telefonların en başarılı yanlarından olan Lumia Camera uygulamasının patenti HMD Global’e geçerken Nokia’nın adeta devir değiştiren PureView, ClearBlack ve PureMotion gibi ticari markalar ise halen Microsoft Mobile’a ait.

Bu devirden sonra Microsoft Mobile’ın yaklaşık 200 Nokia patentine daha sahip olduğu belirtiliyor. Bu patentlerin HMD Global’e devredilip devredilmeyeceği ise bilinmiyor. Ancak bilinen bir şey var ki HMD Global, Nokia ile oldukça iddialı bir şekilde akıllı telefon pazarına giriş yapıyor.

 

Kaynak adres : https://www.shiftdelete.net/nokiadan-microsofta-buyuk-celme-83849

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası