SonTakip

New World’deki ban sistemi kötüye kullanılıyor

Amazon’un bu yıl piyasaya sürdüğü New World MMORPG’si (Devasa Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu) büyük ilgi görüyor. Beta testlerinde EVGA’nın RTX …

New World’deki ban sistemi kötüye kullanılıyor

Amazon’un bu yıl piyasaya sürdüğü New World MMORPG’si (Devasa Çok Oyunculu Rol Yapma Oyunu) büyük ilgi görüyor. Beta testlerinde EVGA’nın RTX 3090 kartlarında bir dizi sorun yaratmıştı fakat kısa süre içerisinde geliştirici ekip oyundaki problemi giderdi. MMO’larda en eğlenceli aktiviteler kesinlikle PvP savaşları oluyor. Oyuncuların birbirleri ile yaptığı savaşlar kimin daha iyi ve daha güçlü olduğuna karar veriyor. Bu noktada devreye klanlar da giriyor. Fakat bazı oyuncular New World‘deki PvP savaşlarını kendi lehine çevirmenin bir yolunu bulmuş. Bunun için oyundaki ban sistemini kötüye kullanıyorlar.

New World’ün ban sistemi bazı PvP oyuncuları tarafından kötüye kullanılıyor

New World’deki birçok oyuncu PvP savaşlarına girmeden önce oyundan banlandıklarını raporladı. Oyundaki PvP sistemi klanların topraklar üzerindeki egemenliğine odaklanıyor ve bu yüzden de oldukça önemli. Birçok oyuncu büyük bir savaştan hemen önce banlandıklarını bildirdi. Bazı durumlarda tüm bir klanın tek bir seferde banlandığı bildirilenler arasında.

Böyle bir durumda rakip klan çok daha az sayıda düşman ile karşılaşıyor. Banlanan oyuncular rakip klanın aynı anda kendilerini raporladıklarını düşünüyor. Bu durum oyundaki ban ve raporlama sisteminin nasıl çalıştığını ortaya çıkardı. Eğer bir oyuncu çok fazla raporlanırsa otomatik olarak oyundan banlanıyor. Online oyunlarda ortaya çıkan açıklar her zaman oyuncular tarafından sonuna kadar sömürülmüştür. New World’de de bu durum farklı görünmüyor.

Amazon Game Studios, New World‘ün otomatik bir ban sistemi kullandığını doğruladı. Eğer oyuncular çok fazla rapor alırsa oyundan otomatik olarak banlanıyor. Ancak kısa bir süre sonra New World topluluk yöneticisi, oyunun oyuncuları yasaklamak için bot kullandığını reddetti. Oyunun bir müşteri hizmetleri temsilcisi de, ban işlemi gerçekleştirilmeden önce tüm raporların bir insan tarafından kontrol edildiğini belirtti.

Bu tür çelişkili açıklamalar ve mesajlar, yasaklanan oyuncuların kafalarındaki soru işaretlerini gidermeye yetmedi. Oyuncular, New World’deki bu sorun çözülene kadar PvP savaşlarından kaçınmak gerektiğini vurguluyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası