NASA Adidas ortaklığı ile uzayda ayakkabı üretilecek!

  • 08 Kasım 2019
  • 133 kez görüntülendi.
NASA Adidas ortaklığı ile uzayda ayakkabı üretilecek!

NASA astronotarı, Uluslararası Uzay İstasyonu‘nda marul yetiştirme, 3 boyutlu baskı, fare yarışları gibi birçok farklı deney yapıyorlar. Kısa süre içerisinde ise NASA Adidas için uzayda ayakkabı parçaları üretecek.

Galaxy S11’in kamerası NASA’yı çağrıştıracak!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11 şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Büyük yeniliklere ev sahipliği yapan Galaxy S11 kamerası NASA çağrışımı ile dikkat çekiyor.

NASA Adidas ortaklığı ile uzayda ayakkabı parçaları üretilecek!

Astronotlar, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda farklı farklı deneyleri yapmalarıyla bilinse de bu sefer farklı bir haberle karşımızdalar. Adidas dün Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Adidas geçtiğimiz yıl da serbest uçan futbol toplarının mikro yerçekimi içindeki davranışlarını inceleyebilmek için uzaya futbol topu göndermişti. Bu sefer ise durum biraz daha farklı. Şirket astronotların uzayda ayakkabılar için orta tabanlar yapmasını isteyecek.

Adidas taban ortası için bir taban kalıbına pelet enjekte edebilecek bir tabanca, sırtın hemen üstünde yer alan bir tabaka gibi gerekli tüm malzemeleri gönderecek. Zaten şirketin Boost orta tabanları Strafor‘a çok benziyor ve şirket peletlerin mikro gravürde nasıl bir davranış sergileyeceğini merak ediyor.

Bu deneylerin 2020 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Astronotların denemeleri için birkaç farklı ayakkabı modelini de göndermeyi planlıyor. Sonuçlara göre de şirket özel üretim birkaç farklı spor ayakkabı modelini sınırlı stoklarla kullanıcılara sunabilir.

Geçtiğimiz günlerde farklı şirketler de NASA ile ortak çalışma içerisine girmek istediğini belitmişti. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda şarap yıllandırmak isteyen bir şirket bile vardı. Her ne kadar şu an bu şirketler ile net anlaşmalar söz konusu olmasa da bu durumun önümüzdeki yıllarda daha farklı bir ticari modele dönmesi bekleniyor.

https://shiftdelete.net/nasa-adidas-ortakligi-ile-uzayda-ayakkabi-parcalari-uretilecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası