SonTakip

Musk açıkladı: Neuralink yakında test edilecek

Neuralink Tell, Fall 2022 etkinliği gerçekleştirildi. Elon Musk, etkinlikte şirketin yeni projelerinden bahsetti.

Musk açıkladı: Neuralink yakında test edilecek

Bugün gerçekleştirilen Neuralink Tell, Fall 2022 etkinliği, teknoloji gündemine damga vurdu. Etkinlikte sunum yapan Elon Musk, gelecekte Neuralink cihazını kendi kafasına yerleştireceğini açıkladı.

Neuralink Tell, Fall 2022 etkinliği gerçekleştirildi

Beyin ile bilgisayar arasında bağ kuran teknoloji üzerinde çalışan Neuralink, önümüzdeki 6 ay içerisinde bir kişide test edilmeye başlanacak. Konu hakkında açıklama yapan Musk, “Gerekli evrakların çoğunu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tıbbi cihazları düzenleyen Gıda ve İlaç İdaresine teslim ettik.” ifadelerine yer verdi.

Musk, insan üzerindeki denemeleri 2020 yılında test etmeye başlayacaklarını açıklamıştı. Yaşanan aksaklıklar ve pandemi süreci nedeniyle 2022 yılına kadar uzayan süreç, 2023’te tamamlanacak.

Beyne yerleştirilen bir cihaz aracılığıyla beyin aktivitelerini kontrol etmeyi amaçlayan şirket, 2019 yılında cihazlarını maymunlar üzerinde test etti. Geçtiğimiz yıl beyniyle Pong oynayan bir maymun videosu yayınlayan şirket, bugün gerçekleştirilen etkinlikte maymunlara “Tell, Fall 2022 etkinliğine hoş geldiniz” yazdırmayı başardı.

Neuralink cihazları, beyne yerleştirilebilen çok sayıda esnek “iplik” olarak tanımlanıyor. Musk, “Daha iyi bir benzetme olmadığı için, kafatasınızın bir parçasını bir akıllı saatle değiştirmek gibi bir şey,” dedi.Kaynak: Shiftdelete
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası