SonTakip

Motorola iPhone 7’den Önce Davrandı!

Bugün düzenlediği etkinlikte Moto Z ve Moto Z Force akıllı telefon modellerini tanıtan Motorola, kulaklık alışkanlıklarını değiştirecek olan yeniliği ile iPhone 7’den erken davranmış oldu.

Motorola iPhone 7’den Önce Davrandı!

Apple’ın Eylül ayında tanıtımını gerçekleştireceği yeni akıllı telefonu iPhone 7 hakkında beklentilerden birisi, kulaklık girişine veda edilerek doğrudan tek bir bağlantı üzerinden tüm aksesuarların kullanılması.

Ancak, yıllardır kullanılan 3.5 mm kulaklık girişine veda edilmesinin kullanıcılar tarafından nasıl tepki alacağı firmaları bu değişimi uygulaması konusunda tedirgin ediyor.

İlk Adımı LeEco Atmıştı!

Bu köklü değişiklik için ilk adım geçtiğimiz aylarda LeEco firması tarafından tanıtılan Le serisi akıllı telefonlarda uygulanarak bu telefonlarda 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmemişti. Bugün yeni akıllı telefonları Moto Z ve Moto Z Force’u duyuran Motorola‘da, 3.5 mm girişini kaldıran ikinci akıllı telefon üreticisi ünvanını elde etti.

Alışkanlıkları değiştirecek olan bu atılım ile birlikte Motorola’nın yeni telefonlarında şarj, veri aktarımı ve kulaklık bağlantısı aynı port üzerinden sağlanmış oldu. Ayrıca, 3.5 mm girişin kaldırılması ile artık telefonlar daha ince yapıda olabilecek.

Zira Moto Z Force modeli 7 mm, Moto Z modeli ise 5.2 mm kalınlığı ile oldukça ince bir yapıda. Yavaş yavaş akıllı telefonlar bu değişime ayak uydurmaya başlamış olsa da, kullanıcıların hemen adapte olup olamayacağı halen firmalar tarafından merak konusu olmayı sürdürüyor.

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/motorola-kulaklik-girisine-veda-etti-72304

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası