SonTakip

Mobil PlayStation oyunlarından sevindiren haber!

PlayStation oyunlarının bir gün mobil platformlara geleceğini, yayımlanan bir iş ilanından öğrenmiştik. Nisan ayında ortaya çıkan bu sızıntının …

Mobil PlayStation oyunlarından sevindiren haber!

PlayStation oyunlarının bir gün mobil platformlara geleceğini, yayımlanan bir iş ilanından öğrenmiştik. Nisan ayında ortaya çıkan bu sızıntının ardından detaylar gelmemişti. Sony yöneticilerinden biriyle yapılan röportaj, mobil oyuncuları heyecanlandırmaya yetti.

PlayStation Exclusive Mobile oyunlarıyla “sanılandan erken” buluşacağız

Axios’un, PlayStation CEO’su Jim Ryan ile yaptığı röportaja göre mobil PlayStation oyunları sandığımızdan daha yakın bir tarihte gelecek. Nisan ayında Sony’nin mobil platformlara oyun getireceğini öğrendiğimizden beri bunun üzerine hiçbir detay duyamamıştık. Hem yeni nesil konsolların boy göstermesi, hem de çıkacak özel oyunların sayısının artacak olması bizi mobil platform için umutsuz bırakmıştı.


PlayStation CEO’su Jim Ryan

PlayStation topluluğu, Sony’nin mobil oyun pazarına katılmasını 2025 olarak tahmin ediyordu. Bu genel bir yorum olsa da neticede bu oyunları 4-5 yıldan önce görmeyi hiçbirimiz beklemiyorduk. Jim Ryan, mobil PlayStation oyunlarıyla “sanılandan erken” buluşacağımızı söyleyince yine yine bir tarih işaret edilmedi. Fakat görünen o ki Sony, bu atılıma önem veriyor ve çalışmalarına hız katıyor.

PlayStation’ın mobil macerası ilk değil

Sony daha önce PSP ve PS Vita adlarında iki el konsolu çıkardı. PSP’ye verilen destek gayet iyiydi ve konsol ilk yıllarında sevilmişti. Daha sonradan konsolun korsana yenilmesi, hızlı bir düşüşe sebep oldu. Ardından gelen PS Vita ise korsan ile mücadelede başarılı olsa da Sony tarafından çok az destek gördü. Konsolun az destek görmesi de oyuncuları büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı.


PS Vita

Şimdi ise Sony, bir el konsolu çıkarmak yerine akıllı telefonlara ve tabletlere oyun çıkarmayı hedefliyor. Günümüz için konuşmak gerekirse bu mantıklı bir adım, çünkü Nintendo halihazırda el konsolu piyasasını domine ediyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası