SonTakip

Microsoft Teams, aracınızın navigasyon sistemine geliyor!

Eğer hibrit çalışma sistemiyle işinizi sürdüren biriyseniz siz ofisten dönerken toplantıların olmasına alışmışsınızdır. Bu durumda araç …

Microsoft Teams, aracınızın navigasyon sistemine geliyor!

Eğer hibrit çalışma sistemiyle işinizi sürdüren biriyseniz siz ofisten dönerken toplantıların olmasına alışmışsınızdır. Bu durumda araç kullananlar odağını telefonuna ya da tabletine vermek zorunda kalıyordu. Microsoft’un yeni güncellemesiyle bu sorunu yaşayanların yükü biraz daha hafifletiliyor.

Microsoft Teams için CarPlay desteği yolda

CarPlay ile bugüne kadar pek çok mobil uygulamanın, aracınızın navigasyon sistemiyle nasıl entegre olabildiğini görmüşsünüzdür. Basitleşen arayüzle birlikte özellikle navigasyona ve dijital medya içeriklerine erişmek daha kolay bir hal alıyordu. Microsoft Teams için yayımlanmaya başlanan CarPlay desteği de yoldayken toplantılarda bulunmanızı daha kolay bir hale getirecek.

Bu ay içerisinde dağıtımının tüm kullanıcılar için başlaması beklenen özelliğin yayımlandıktan sonra yerinde saymayacağı da bilinenler arasında. Microsoft, 2022 yılında slayt gösterilerini PowerPoint aracılığıyla yayınlayabilmenizi sağlayan özelliğin de sözünü verdi. Gittikçe gelişen özelliklerle araç içinden bir toplantıda aktif olmak hiç de zor olmayabilir.

Güncellemeyle ilgili soru işaretlerimizden en büyüğü, Android Auto’ya gelip gelmeyeceği. Bahsettiğimiz araç içi desteği Android Auto için duyurulmadı. Haliyle iOS dışındaki desteğe ne zaman varılacağı bir merak konusu.

İlerleyen zamanla birlikte eklenecek tek özellik slayt gösterileri değil. Sunumlardan ayrı olarak sesi kapatma ve açma gibi basit işlevler için de yeni bir tasarım üzerinde çalışıldığını bildirildi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası