SonTakip

Microsoft Lumia Ailesine Elveda

Microsoft’un bir zamanlar büyük umutlar ile pazarladığı Lumia serisi akıllı telefonlar ne yazık ki satıştan çekiliyor. Desteğin yakın zamanda sona ereceği bildirildi.

Microsoft Lumia Ailesine Elveda

Yazılım devi Microsoft, bilindiği üzere akıllı telefon sektörüne adım atmış ve Lumia adını verdiği cihazları ile beraber adından söz ettirmişti. Farklı ortaklıklar sonucu yeni ürünlere imza atan firma, şimdilerde Lumia serisi cihazların satışını sonlandırmaya hazırlanıyor.

Henüz resmi bir açıklama yok

Konuyla ilgili WinBeta sitesi bir haber paylaştı. Şirkete yakın kaynaklarından aldığı bilgiye dayanarak detayları paylaşan site, Microsoft Lumia ailesinin yakında tarihin tozlu raflarına itileceğini belirtiyor.

Bahsi geçen kararın arkasında yatan faktör ise hiç şüphesiz düşük seyreden satış oranları. Microsoft, uzun bir süre yeni Lumia modelleri üretmeye devam etmiş olsa da her geçen yıl daha kötü sonuçların doğması bu kararın alınmasına yol açtı.

Karar yeni yıl itibariyle uygulanacak

Rapora göre yazılım devi, aldığı bu kararı 2017 yılı itibariyle yürürlüğe koyacak. Bir nevi yılbaşından sonra Lumia ailesine ait herhangi bir modelin satışı gerçekleşmeyecek de diyebiliriz.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/microsoft-lumia-satislari-sonlandiriliyor-75238

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası