SonTakip

Matrix, oyun mu oluyor? İlk detaylar geldi!

Matrix hakkında yakın zamanda bir sızıntı geldi. Bu noktada yapımın bir oyun olabileceği üzerinde duruluyor. Mevcut durum PlayStation Network …

Matrix, oyun mu oluyor? İlk detaylar geldi!

Matrix hakkında yakın zamanda bir sızıntı geldi. Bu noktada yapımın bir oyun olabileceği üzerinde duruluyor. Mevcut durum PlayStation Network(PSN) arka planında göründü. Bir söylenti kaynağı oyunun Unreal Engine 5 motoruyla geliştirileceği bilgisini paylaştı. Buna ek olarak sızıntı kaynağı, The Matrix Awakens adlı proje için bir poster yayınladı.

Posterde ‘Unreal Engine 5 deneyimi’ ibaresi bu noktada önem arz ediyor. Çünkü Epic Games‘in daha önce yayınladığı teknoloji demosu adeta takipçilerin ağzını açık bırakmıştı. Orijinal gönderi şu anda oyunun PSN mağazasında yer aldığını söylüyor. Ancak bu şu anda kullanıcılara açılmamış durumda. Bunun yanı sıra PlayStation 5 konsolu için geliştirildiğini belirtiyor.

The Matrix Awakens, filme bağlı bir şekilde çıkabilir

Henüz The Matrix Awakens hakkında resmi bir doğrulama gelmedi. Yine de bu yapım eğer çıkarsa muhtemelen 22 Aralık‘ta vizyona girecek The Matrix Resurrections filmine bağlanacak. Şu anlık oyun hakkında daha fazla bir bilgi bulunmadığını da belirtelim.

Unreal Engine 5, Epic Games’in aydınlatma ve doku teknolojisindeki gelişmeleri içeren en yeni oyun motoru oldu. Şirket yeni motorunu birtakım teknoloji demolarıyla sergiledi. Bu demolar tam bir oyun hissiyatı vermese de, Fortnite‘ın altyapısını oluşturma ihtimalini gösterecek kadar öne çıktı.

Matrix daha önce video oyunu uyarlama konusunda öncü oldu. Yine de bu muhtemelen tam bir Matrix oyunu olmayacak. Yapımda Morpheus‘u öldürecek kadar ileri gitsek bile, Matrix Resurrection filmi göz önüne alındığında şu anda durum böyle görünmüyor.

Oyun, filmin reklamı için önemli bir duruş sergileyebilir

Her iki durumda da üst düzey bir oyun motoruyla Matrix oyunu fikri heyecan yaratıyor. Yanı sıra yaklaşan filmin reklamını yapmak için de iyi bir yol gibi duruyor. Matrix Resurrection‘un yıldızları şu sıra medyada oldukça göz önüne geliyor. Örneğin Keanu Reeves filme hazırlanırken oyuncu kadrosunun ne kadar az prova yaptığından bahsediyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası