SonTakip

macOS 12.2 Beta 2 güncellemesi yayınlandı

Aralık ayında macOs 12.2 Beta 1 güncellemesini yayınlayan Apple, bugün itibarıyla Beta 2 sürümünü kullanıcılara sundu. Beta 1 sürümünde tespit …

macOS 12.2 Beta 2 güncellemesi yayınlandı

Aralık ayında macOs 12.2 Beta 1 güncellemesini yayınlayan Apple, bugün itibarıyla Beta 2 sürümünü kullanıcılara sundu. Beta 1 sürümünde tespit edilen hata ve sorunların giderildiği macOS 12.2 Beta 2, performans iyileştirmelerine de sahip.

Mac ve iPad’leri tek bir fare/klavye üzerinden kontrol etme imkanı sunan Universal Control özelliğinin 2022’nin ilk bahar aylarında geleceği tahmin ediliyor. Her ne kadar macOS 12.2 Beta 2 sürümünde yer almasa da Apple’ın geliştirdiği Universal Control, nihai sürümde kullanıcılara sunulabilir.

macOS 12.2 Beta 2 güncellemesi geliştiricilere sunuldu

macOS Monterey işletim sisteminin beta programına kayıtlı olan kullanıcılar, Software Update (yazılım güncelleme) sekmesinden yeni sürümü indirebilecek. Apple’ın iOS 15.2 ile ilgili henüz güncelleme yayınlamadığını hatırlatmakta fayda var.

21D5039d güncelleme numarasıyla yayınlanan macOS 12.2 Beta 2, Apple Music uygulamasında da iyileştirmeler ile karşımıza çıkıyor. Öğeler arasında gezinme hızının arttığını belirten şirket, tasarımda bazı değişiklikler yaptı. Güncelleme ayrıca yeni MacBook Pro’da Safari uygulamasında ProMotion ile gezinme özelliğinde de iyileştirmeyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Birçok kullanıcı macOS Monterey sürümünün yavaş olduğunu belirtiyor. Şirketin macOS 12.2 Beta 2 güncellemesinde yavaş çalışma sorununu belli bir ölçüde giderdiği tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası