SonTakip

Kaç Milyon Kişi Windows 10 Kullanıyor?

Microsoft, Builld 2016 etkinliğinde Windows 10 işletim sistemine dair önemli veriler paylaştı. Windows 10\’un ulaştığı kullanıcı sayısı ve diğer detaylar haberimizde.

Kaç Milyon Kişi Windows 10 Kullanıyor?

Geliştirici etkinliğinde Windows 10 işletim sistemi için “Yıldönümü” güncellemesinin müjdesini veren Microsoft, Temmuz 2015’ten bu yana resmen dağıtımda olan işletim sistemine dair önemli veriler paylaşmayı ihmal etmedi.

Yazılım devinden yapılan açıklamaya göre halihazırda Windows 10 işletim sistemini kullanan aktif kullanıcı sayısı 270 milyon kişiyi aşmış durumda.

Söz konusu rakama Winodws 10 Mobile tarafındaki kullanıcıların da dahil olduğunu belirtmekte yarar var. 

Microsoft’un Windows 10 Hedefi

Microsoft bu noktada hedefinin 1 milyar kullanıcıya ulaşmak olduğunu daha önce belirtmişti. Yazılım devinin Windows 10 işletim sistemini üç yıl içerisinde 1 milyar kullanıcıyla buluşturması muhtemel görünüyor.

Söz konusu kullanıcılar sekiz aydan bu yana Windows 10 işletim sistemiyle birlikte 75 milyar saat zaman geçirdi. Microsoft ayrıca sekiz aydan bu yana 500’den fazla cihazın Windows 10 işletim sistemiyle çıkış yaptığını bildirdi.

Veriler sadece bunlarla sınırlı değil. Cortona’ya sekiz aydan bu yana 5 milyarın üzerinde soru yöneltilirken, Xbox kullanıcılar 6.6 milyar saatten fazla konsollarıyla oyun ziyafeti yaşadı. Ayrıca son bir ay içerisinde Windows Store 5 milyar kullanıcı tasarından ziyaret edildi.

 

 

Kaynak: Kaç Milyon Kişi Windows 10 Kullanıyor?

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası