SonTakip

iPhone almak için böbreğini satan genç yatalak kaldı!

Genç bir adam bundan iPhone ve iPad alabilmek için böbreğini sattı. Ameliyat sonrasında bakımsız kalması ve vücudun eksilmesi nedeniyle genç adam …

iPhone almak için böbreğini satan genç yatalak kaldı!

Genç bir adam bundan iPhone ve iPad alabilmek için böbreğini sattı. Ameliyat sonrasında bakımsız kalması ve vücudun eksilmesi nedeniyle genç adam hayatının sonuna kadar yatalak kaldı. Bir teknolojik ürünü alabilmek için, hayatını bu şekilde yaşamaya mahkum oldu.

iPhone almak için böbreğini satan genç yatalak kaldı!

Çin’in en yoksul bölgelerinden birinde yaşayan Wang Shangkun, 17 yaşında iPhone almak için böbreğini satmaya karar verdi. İnternet üzerinde yaptığı araştırma sonucunda böbreğini satmak için birkaç kişiyle iletişime geçti.

Yasadışı bir ameliyat geçiren genç, böbreği karşılığında 3.000 dolar aldı. Bu para ile kendisine o dönem popüler olan iPhone 4 ve iPad 2 satın aldı. Ailesinin baskısına dayanamayan genç iPhone ve iPad alabilmek için böbreğini sattığını itiraf etti.

Unilad‘ın yerel kaynaklarından gelen son bilgilere göre Shangkun, ameliyat sonrası bakımsız kalması ve vücudunun aldığı hasarlar nedeniyle ömrünün sonuna kadar yatalak kaldı. Şimdilerde 26 yaşında olan gencin vücudunda bulunan sağlıklı böbreği de çalışmaz hale geldi. Her gün diyalize girmek zorunda kala gencin ne kadar ömrü kaldığı da bilinmiyor.

Bu olayın gün yüzüne çıkmasıyla beraber yetkili kurumlar da soruşturma başlattı. Gencin irtibata geçtiği kişileri tespit eden polis, aralarında cerrahların da bulunduğu 9 kişiyi tutukladı. 9 kişiden 5’i direkt olarak organ satışı yapmakla suçlanırken mahkeme, Shangkun ve ailesine 300 bin dolar tazminat ödenmesine hükmetti.

Shangkun bu tazminatla istediği kadar son model iPhone ve iPad alabilir ancak maalesef ömrü boyunca yatarak kullanmak zorunda olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası