iPhone 14 sorunları için iOS 16.0.1 yayınlandı! Çözülen sorunlar

Geçtiğimiz günlerde Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birkaç sorunla beraber gelmişti. Kullanıcılar tarafından bildirilen …

iPhone 14 sorunları için iOS 16.0.1 yayınlandı! Çözülen sorunlar

Geçtiğimiz günlerde Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birkaç sorunla beraber gelmişti. Kullanıcılar tarafından bildirilen raporların üzerine Apple, iPhone 14 sorunlarını çözmek için iOS 16.0.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar…

iPhone 14 sorunları için iOS 16.0.1 güncellemesi

iPhone 14 serisi genel olarak beğeni toplarken, birkaç sorunu ile birlikte geldi. Kullanıcıların şikayetleri üzerine Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerindeki problemleri çözen iOS 16.0.1 güncellemesini yayınladı.

9to5Mac, iPhone 14 Pro’ya sahipken Çarşamba gününün geç saatlerinde yayınlanan güncellemede çözülen problemler de ortaya çıktı. İşte o sorunlar:

  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde kurulumdaki etkinleştirme ve taşıma sırasındaki oluşan hatalar giderildi.
  • Kurumsal çoklu oturum açma uygulamalarında kimlik doğrulaması yapılamayabilir.
  • iPhone 14 Pro Max’te fotoğrafı yatay gönde yakınlaştırdığınızda artık daha yumuşak ve net görünecek.

Ek olarak bunlara ilaven, iPhone 14 kullanıcılarının telefonlarına iOS 16.0.1 ile kurulması istenecek. Böylelikle bu güncelleme ile iPhone 14 sorunları çözülmüş olacak.

iOS 16 yenilikleri

iPhone 14 sorunlarının yanı sıra, iOS 16 ile birlikte de birçok yenilik geldi. Bu yeniliklerden en dikkat çekeni de daha da özelleştirilebilen yeni kilit ekranı oldu. Artık kilit ekranınızda daha güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bununla beraber kilit ekranınıza widgetlar ekleyerek uygulamaya girmeden bilgi edinebileceksiniz.

Kilit ekranından konu açılmışken, artık birden fazla kilit ekranı oluşturabileceğini de unutmamak gerek. Artık birbirinden farklı birçok kilit ekranı belirleyebilirsiniz.

Kilit ekranında gözüken bildirimlerden şikayetçi olanlara ise iyi bir haberimiz daha var. Artık bildirimler tüm kilit ekranınızı kaplamayacak ve ekranın altında, yığın şekilde arka arkaya listelenecekler.

iPhone kullanıcısı olup da odaklanamayanlar için de güzel bir haberimiz mevcut. Geliştirilmiş odak ayarları ile artık sadece istediğiniz uygulamalardan ve kişilerden bildirim alabilirsiniz. Bununla birlikte artık posta ve mesajlar uygulamalarında dikkat dağıtan mesajları görmeyeceksiniz. iPhone 14 sorunlarının üstüne bu güncelleme de oldukça etkileyici!

Birçok telefon kullanıcısına sürpriz olan bir diğer özellik ise, gönderilen mesajı düzenleme veya geri alma özelliği. Artık gönderdiğiniz mesajı kısa süre içerisinde düzenleyebilirsiniz. Buna ilaven, istediğiniz mesajı da “okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası