iPhone 14 serisinden kullanıcıları çıldırtan hata!

Birkaç hafta önce Apple’ın Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birçok sorunla beraber geldi. Kullanıcıları çıldırtan bazı …

iPhone 14 serisinden kullanıcıları çıldırtan hata!

Birkaç hafta önce Apple’ın Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birçok sorunla beraber geldi. Kullanıcıları çıldırtan bazı problemler yaşayan yeni model, en fazla eleştiri alan cihazlardan biri oldu. Birkaç gündür titreşim sorunları yaşayan iPhone 14, şimdi de AirDrop problemi ile gündemde.

iPhone 14’te AirDrop dosyaları kişilere gönderilemiyor

iPhone 14 serisi genellikle sunduğu yeniliklerle adından söz ettirirken, sahip olduğu hatalarla da eleştiri konusu oldu. Özellikle yazılım konusunda birçok sorun barındıran telefon, şimdiden bazı kullanıcılarını çileden çıkartmayı başardı.

iPhone 14’te AirDrop ile fotoğraf göndermek isteyen kullanıcılar, cihazı başarılı şekilde bağlamasına rağmen bazı sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Fotoğrafı göndermeye çalışırken cihazın aktarıma izin vermediğini söylüyor.

iPhone 14 kullanıcıları tarafından sosyal medyada paylaşılan bu sorun, kısa sürede gündeme oturmayı başardı. Apple’a ulaşan bazı kullanıcılar, bunun çözülemez bir kriz olmadığını ifade etti. Apple’ın “geçici bir çözüm” bulduğunu aktardılar.

Apple’ı arayan kullanıcılar, dosya transfer yolunu “Kişilerim” yerine “Herkes” şeklinde değiştirmek zorunda olduklarını fark etti. Apple’ın açıklamasına göre, dosyanın aktarılacağı cihazı kişilerimden değil, herkes seçeneği ile bulmalısınız.

Dosya transfer yolunu değiştirme seçeneği hem kontrol merkezi hem de ayarlarda bulunabilir. Yine de çözümün geçici olduğunu belirtmekte fayda var.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası