SonTakip

Konsept iPad mini görselleri yayınlandı

Apple’ın bir süredir yenilenmesi beklenen iPad mini ile ilgili çeşitli zamanlarda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu gelen bilgilerden …

  Konsept iPad mini görselleri yayınlandı

  Apple’ın bir süredir yenilenmesi beklenen iPad mini ile ilgili çeşitli zamanlarda yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu gelen bilgilerden yola çıkarak hazırlanan konsept iPad mini tasarımı da meydana getirildi. Bu görsellerden anlaşıldığı kadarı ile eğer iPad mini, iPad Pro benzeri bir tasarıma geçerse oldukça dikkat çeken bir model olabilir.

  Konsept iPad mini ile iPad Pro tasarımı gösteriliyor

  Yeni yayınlanan tasarımlar çerçeveleri inceltilmiş ekran, Face ID yüz tanıma teknolojisi ve köşeli çerçeve biçimi dikkate alınarak hazırlanmış. Bu detaylar ile birlikte dikkat çeken en büyük nokta, erkan boyutu aynı kalmasına karşın cihaz büyüklüğünün yaklaşık yüzde 20 azalması olmuş. Nitekim çerçevelerin inceltilmesi, önemli bir katkı sağlıyor.

  2021 yılında duyurulması beklenen yeni iPad mini modelinin ekran boyutunun, 8.5 inç ile 9 inç aralığında olacağı iddia ediliyor. Eğer çerçeveler de inceltilirse oldukça taşınabilir bir tablet modeli ile karşı karşıya kalınabilinecek.

  Bunun negatif bir yönü ise Touch ID parmak izi teknolojisinin artık kullanılamayacak olması. Bunun yerine Apple, iPhone X modelinde olduğu gibi Face ID yüz tanıma teknolojisinin tablet tarafında da standart haline gelebilir.

  Parker Ortolani tarafından yayınlanan bu konsept görselleri, henüz daha tasarımı sızdırılmaya yeni iPad mini modelini de netleştirmeye başlamış oldu.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası