iPhone 12 kamerası, videoda çığır açacak

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 12, şimdi de kamerası ile gündeme geldi. Yeni ortaya çıkan iddialara göre iPhone 12, 4K video …

iPhone 12 kamerası, videoda çığır açacak

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 12, şimdi de kamerası ile gündeme geldi. Yeni ortaya çıkan iddialara göre iPhone 12, 4K video çekiminde hiç olmadığı kadar başarılı bir konuma yükselecek.

Öte yandan modelin geliştirilmesi ve üretilmesi için bütün süreçler devam ediyor. En son da Samsung, gelecek iPhone modeli için üretimde değişikliğe gitti. Modelin üretimi için her şey hazır hale getiriliyor.

iPhone 12 kamerası 4K videoda adından söz ettirecek

Günümüzde akıllı telefonların en dikkat çekici özelliklerinden biri de kamera olmuş durumda. Apple da yeni modeliyle dikkatleri üzerine çekebilir. Daha önceden de Apple ürünleri hakkında sızıntılar yapan EverytingApple Pro ve Max Weinbach, bu sefer modelin video çekim yeteneklerine ait detayları paylaştı.

Kullanıcılarla buluşan iPhone 11 ailesi, 4K videoyu 60FPS olarak kaydedebiliyor. Ancak iddialara göre iPhone 12 kamerası 4K videoyu 240FPS ve 120FPS kalitede çekim yapabilecek. Bu da telefonun kamera konusunda rakiplerine göre öne çıkacağı anlamına geliyor.

Buna en büyük dayanak olarak da iOS 14 Beta’da bulunan destek olduğu belirtiliyor. Yani kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan yeni iOS sürümü sayesinde 120FPS ve 240FPS video kaydı mümkün olacak.

Öte yandan iPhone 11 ailesinde yer alan 7 element plastik lens, yeni iPhone ailesinde 8 element plastik lens olarak güncellenecek. Bu hamle kamera kalitesini artıracak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası