SonTakip

iOS’ta Google Maps kullananlara müjde!

Google Maps çoğu kişinin günde bir kez kullandığı bir uygulama. Bazen hayat kurtarıcı olabilen bu harita uygulaması özellikle son yıllarda pek …

iOS’ta Google Maps kullananlara müjde!

Google Maps çoğu kişinin günde bir kez kullandığı bir uygulama. Bazen hayat kurtarıcı olabilen bu harita uygulaması özellikle son yıllarda pek çok faydalı yenilik kazandı. Google, uygulamanın Android sürümünde aylardır olan özelliği nihayet iOS tarafına da getirecek.

Google Maps iOS’ta kararıyor

Karanlık mod artık her türden uygulamada aranan bir özellik oldu. Hem göz yormayan, hem geceleri rahat kullanım sağlayan, hem de biraz da olsa güç tasarrufu sağlayan karanlık modun Google Maps’in iOS sürümünde olmaması şaşırtıcı bir eksikti. Android kullanıcıları uzun süredir bu özelliğe erişebiliyordu ancak özellik yalnızca Android 10 üzeri cihazlarda kullanılabilirdi. Bu yüzden özelliğe erişemeyen milyonlarca cihaz söz konusu. Güncel bir cihaza sahip değilseniz hala karanlık modu Android’de kullanamıyor olabilirsiniz.

Google Maps’in iPhone’lar için mevcut hale gelen karanlıık modunu aktifleştirmek için uygulamayı son sürüme güncellemelisiniz. Bununla birlikte iOS’u da güncel tutmakta fayda var.

Widget’lara merhaba

iOS 14 ile iPhone’lar, widget’lara kavuşabilmişti. Uygulamalara hem hızlı erişmeyi, hem de işleri kolaylaştırmayı sağlayan widget’ların uygulama geliştiricileri tarafından iOS’ta desteklenmesi gerekiyordu. Android’de Google Maps widget’ları uzun süredir var, şimdi ise iOS için de eklendi. Yine aynı güncellemeyi yükleyerek bu özelliği de kullanmaya başlayabilirsiniz.


Google Maps

Apple yerleşik olarak kullanıcılarına bir navigasyon hizmeti sunuyor. Dolayısıyla Google’ın, Apple ekosisteminde rekabeti biraz zor. Buna rağmen iOS tarafında da Google Maps kullananların sayısı epey fazla. Yine de Google hala eksik olan özellikleri iOS’a getirerek aradaki açığı kapatmak zorunda.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası